برش های نه چندان کوتاه

برش های نه چندان کوتاه
از وبلاگم بدم اومده نمی دونم چرا. همه جا می نویسم الا اینجا. یواش یواش وبلاگم به گوگل ریدر داره منتقل می شه.
همینجوری قاطی پاتی و بی ربط:
آستین چند تا دوست پیدا کردم. جای دوستای ایرانی ام تو گینزویل که حسابی محفوظه، ولی بچه های ایرانی آستین هم خیلی گلن، مخصوصا اون یکی که خیانت کرده به آستین رفته یه شهر دیگه فقط هفته ای دو روز میاد آستین!‌ اولین ترسم از شهر جدید که نکنه تنها و بی کس بمونیم برطرف شد. اولین آش رشته امون تو آستین رو هم خوردیم. هنرمند یعنی کسی که غذا رو می فهمه!
– تو ایزوله خبری سیاسی بودم چون مشغول مسافرت بودم و هستم. از وبلاگ خشایار فهمیدم ملکه زیبایی سابق کانادا هم رفته اعتراض کنه تو تظاهرات امروز نیویورک علیه احمدی نژاد!‌ این مطلب سایت میدان رو درباره این ملکه حقوق بشر ایران بخونین. ایشون تو این مصاحبه اش درباره نازنین فتحی یک کلمه اشاره نمی کنه که نازنین وکیل هم داشته، تو این مصاحبه می گه کمپین اون برای نازنین وکیل پیدا کردن، و تو یه مصاحبه ایش گفته بود به عنوان liaison (رابط) بین نازنین فتحی و وکیلش (که هر دو ایران هستن!) عمل کرده بود. (لینکش تو سایت خودش بود الان سایتش بسته است نمی تونم پیدا کنم). همینجوری گفتم که دستتون بیاد!
فیس آف یه برنامه وبلاگیه به ابتکار صادق جم و همکاری یک سری از وبلاگ نویس ها. به دو تا وبلاگ نویس یه سری سوال مشترک می دن بدون اینکه هرکدوم بدونن طرف مقابلشون کیه. ایندفعه من و سلمان رو گذاشته بودن مقابل هم. ذوق کردم که منو با سلمان فیس آف کرده بودن! از بس که این پسر گله. بعضی سوال ها هم خوب بود چون نمردیم و بالاخره یک خورده به “تخصص” های من هم توجه شد دو تا سوال تخصصی هم پرسیده شد. بارها متوجه شدم خیلی ها، حتی دوستان زن فمینیست من، ناخودآگاه فکر می کنن تخصص تو حوزه رسانه های آنلاین مال مرداست فقط و مثلا کارشون رو می دن دست یک دوست مذکر که گند بزنه به سرشون! (یه خسته نباشید هم بدهکارم به دست اندرکاران فیس آف که اینقدر مرتب منظم و مهربون و دوستانه بودن.)
– این کپی از گوگل ریدرم:
بالاخره سنتوری رو دیدم. خب الحمدلله مهرجویی هم فیلمفارسی ساز شد. ولی خب حداقل فیلمفارسی هم می سازه خوب می سازه. (از اون کیمیایی که بیست ساله اینکاره است که خیلی بهتره.) فقط اون آهنگای چاووشی خیلی ضایع بود تو فیلم. از صحنه آتیش زدن ماشین و گریه های فروتن ته فیلم مرسدس هم ضایع تر بود 🙂
پ.ن.۱- آهنگا به تنهایی مشکلی نداشتن. به نظرم وسط فیلم خیلی خز و ضایع بودن.
پ.ن.۲- یه دختر پسره کنار دست من تو کافی شاپ هاپکینز دارن هم رو می مالن.
– این هم کپی از گوگل ریدرم:
«واقعا حرفای احمدی نژاد (تو لری کینگ) خوب بود امشب، به جز زری که در مورد گی ها زد، که البته واقعیتش اینه که خیلی از ملت هم همین عقیده ایشون رو دارن، (می گید نه همین کامنت های بالاترین و وبلاگ ها رو در مورد گی ها ببینین.) تو این مورد یک گهی هست مثل بقیه و البته جناب بوش و دار و دسته و مسیحی های دو آتیشه آمریکا!‌ ولی تو بقیه موارد، مخصوصا حرفایی که در مورد اسرائیل زد و گندهای آمریکا تو جنگ ایران یا استاندارد دوگانه آژانس در مورد بمب خیلی خوب حرف زد. (اون تیکه اش که اسرائیل تو آلاسکا تشکیل شه خدا بود!) خوب شد در مورد حقوق بشر حرف زده نشد که برینه به موضع های خارجی اش و حرف هاش تحت الشعاع دروغ هاش در مورد وضعیت حقوق بشر تو ایران قرار بگیره. ولی خب، حیف که برای همه مادره و برای ملت خودش زن بابا.»
این هم ادامه نظرات مشعشعانه بنده:
واقعیتش اینه که این خبرنگارای آمریکایی کون گشادن و به فکر سود خودشون هستن و چیزی که خوب بفروشه و به نظر مخاطب آمریکایی سکسی باشه. یک مشت سوال تکراری رو که احمدی نژاد جواب های ثابتی براشون داره (و در ضمن کارنامه غرب هم در موردشون همچین روشن و سفید نیست) هی می پرسن. حتی به حقوق بشر هم می رسه سوال های کلیشه ای می پرسن که احمدی نژاد می تونه بپیچونه. اینهمه اسناد هست در مورد نقض حقوق بهایی ها، اینقدر اسناد هست در مورد کشتار دهه شصت، این همه آمار هست در مورد وضع بد اقتصادی مردم، اینهمه اسناد هست در مورد اعدام نوجوانان زیر ۱۸ سال، قتل های زنجیره ای، زندانی های سیاسی و و و. خب برن سند و مدرک بیارن، در مورد چیزی که واقعا اتفاق افتاده بپرسن. نه اینکه هی گیر بدن احمدی نژاد گفته اسرائیل باید محو شه و گفته هولوکاست افسانه است و اینا. من به عنوان یه آدمی که حالم از احمدی نژاد به هم می خوره، با خیلی از حرفای احمدی نژاد موافق بودم امشب. مشکل خیلی ها موضع احمدی نژاد در مورد دولت اسرائیل یا امپریالیسم و غیره نیست. مشکل ما خیلی نزدیک تره به ما. مشکل ما همون زر بزرگی است که احمدی نژاد زد و گفت تو ایران به زندگی خصوصی مردم کاری نداریم و لری کینگ عین ماست نگاش کرد و هیچ به چالش نکشوندش. و خون هایی که تو مملکتمون به ناحق ریخته شده و می شه و حق هایی که خورده شده و می شه و فقر و تورم شدید و نبود آزادی سیاسی و آزادی بیان و …
یکی می شه ژورنالیست بی پرنسیپی مثل مایک والاس که به نظر من یکی از غیر اخلاقی ترین مصاحبه های ممکن رو با احمدی نژاد کرد (از نظر اخلاق رسانه)، یکی هم می شه لری کینگ که کلا سوال های آبکی و تکراری و به درد نخوری کرد.
(نظر حاجی واشنگتن در مورد مصاحبه امشب لری کینگ با احمدی نژاد)
– همینجوری، «بی ربط» این شعر آسیه در مورد عاطفه سهاله رو هم بخونین…
**مهم: اگر از وبلاگ اون مرتیکه جاکش اومدید اینجا، لطفا اول همه نوشته من رو بخونید بعد نظرات مشعشعانه بدید بر اساس دو خط شر و وری که اون مرتیکه خواسته از طریقش از آب کره بگیره. واقعا از این ساده خونی بعضی ها عقم می گیره.

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

18 پاسخ به برش های نه چندان کوتاه

 1. m می‌گوید:

  Shoma ke zedde esraeeli behtare beri iran pishe ahmadinejade azizet zendegi koni. chera rafti amrica?!

 2. Pooya می‌گوید:

  this is the problem
  these idiots ask this guy repeated questions every single time and he answers them in his own way but this is the conversation between an american news channel and Iran’s president and half of the time goes by Israel and palestine and all that shit and every body sees it here and say “you know he is not a bad person I kinda agree with him ” but there is no question about people’s life in Iran and terrible economic situation that people are dealing with over there all these students in Evin and other places and etc
  I got very disappointed last night   

 3. BaHaar می‌گوید:

  مصاحبه لاری کينگ رو که ديدم ۲ چيز به ذهنم خطور کرد : يا اينکه لاری کينگ خيلی پير شده و ديگه حال وحوصله درست و حسابی برای مصاحبه نداره . يا اينکه احمدی نژاد برای مصاحبه پيش شرط گذاشته که حق نداری هيچ سئوال سخت يا آبررو ريزی برام درست کنی ( بعد از درسی که از جريان دانشگاه کلمبيا) گرفته.
  لاری کينگ فقط يه تريبون آزاد و مفتی در یه برنامه پربیینده به احمدی نژاد داد تا قاطی ۱٪ حرف حسابش ۹۹٪ دروغ و چرت و پرت بگه. اما يه جورايی هم اشکال نداره چون بوش و اکثر سياستمدارها هم پشت تريبونهاشون همينقدر دروغ و چرت و پرت ميگند

 4. Hawes380 می‌گوید:

  I watched this segment of Larry Kings show this morning and although I do not care much for Ahmadinejad’s character and his ideologies, i must say that I too concur that he made some good points and didn’t really make an ass out of himself, which in his case is always a plus.

 5. shahram می‌گوید:

  این جور مواقع است که دست خیلی ها رو میشه یکیش هم شمایید
  تو هم از همون ادم هستی که تو ایران بهم میگفتی جهود از همون هایی که اجازه نمیدادن تو میوه فروشی میوه سوا کنم همون هایی که تابستون نمیگذاشتن اب خنک کنار خیابون را بخورم.
  همون هایی که بعد از 2500 سال تو اون کشور منو برابر سگ نجس میدونستن. حالا تو مثل رئیس جمهور پاک کن بدستت هیتلر شماره 2 می خواهی بفرستیمون الاسکا.
  در ضمن سعی نکن که قصه جدایی یهود را از صهیونست واسراییل را برام تعریف کنی اگر خارج از ایرانی میدونی که این ها هیچ فرقی با ندارند یک یهودی در هر جا که باشه هواخواه اسراییله
  اینم براب اینکه تکلیفت با خودت روشن شه
  از پشت اون ماسک بیا بیرون اون لینک بلاگ انسوی دیوار هم از اون گوشه وردار چون ما الاسکا برو نیستیم

  خورشید: شهرام، مغلطه می دونی یعنی چی؟ تو با بی انصافی تمام به من یک تهمت هایی می زنی که واقعیت نداره. با تعصب نوشته من رو جوری تعبیر می کنی که اونطور نیست. هیچ کدم از حرف هایی که در مورد من زدی درست نیست و هرگز کارهایی که به من تهمت زدی رو انجام ندادم. در ضمن اصلا این حرفی که می زنی که یک یهود همه جا طرفدار اسرائیل هست حرف بسیار غلطی است و جفا به هم کیشان خودت (اگر واقعا یهودی باشی و نه کسی که فط برای بدنامی یهودیان این کامنت رو گذشته.) من در آمریکا خیلی یهودی ها رو می شناسم که با کارهای ضد انسانی رژیم صهیونیستی مخالف هستن، یهودی هایی رو می شناسم که برای حقوق مردم فلسطین کمپین می کنن و … بعد هم یکی کردن یهودی ها و دین یهود با اسرائیل همونقدر کار اشتباهی است که یکی کردن مردم ایران با جمهوری اسلامی. فکر نمی کنی اگر اینطور با قاطعیت اسرائیل و یهود رو یکی بگیری، بعد باید از سقط جنین زن حامله فلسطینی که نذاشتن سر زا از مرز رد شه بچه اش رو بزاد هم به اسم دین یهود دفاع کنی؟ نه، من هیچ دینی ندارم، اما حاضر نیستم به خاطر مقاصد سیاسی جنایت های سیاسی رو به اسم دین بپذیرم یا تبلیغ کنم، حالا این جنایت ها کار رژیم اسرائیل باشه یا تروریست های اسلامی. و تا جایی که من از دوستان یهودی عزیزم یاد گرفتم آموزه های دین یهود بر پایه محبت و انسان دوستی هست و ظلم نکردن به هم نوع. اگر تو این کار رو داری می کنی من هم در یهود بودنت و هم در دلسوز بودنت شک می کنم. دلیل اینکه کامنت احمدی نژاد درباره آلاسکا هم برای من بامزه بود این بود که سارا پیلین فرماندار آلاسکا است.
  در ضمن من از آدم هایی که مزورانه از دین برای مقاصد سیاسی اشون استفاده می کنن حالم به هم می خوره.

 6. بهاره می‌گوید:

  البته تو مصاحبه با ان پی ار ازش در مورد حقوق بشر و آزادی انتخابات پرسیدن که باعث شد کلی دروغ بگه.

  خورشید: من اصلا نرسیدم برم حرفای دیگه اش رو بشنوم. حتی سخنرانی سازمان مللش رو هم ندیدم. حرفام فقط در باره همین مصاحبه لری کینگ بود. خبرنگارای آمریکایی واقعا نمی دونن با احمدی نژاد چه کنن. امروز هم دیدم تو رادیو زمانه نوشته بود احمدی نژاد گفته اعدام زیر ۱۸ سال نداریم! کاش یکی بریده های روزنامه های همین چند ماه اخیر رو می کرد توی چشمش!

 7. hessam می‌گوید:

  با عرض سلام. دفه ی اولی بود که افتخار داشتم و به وبلاگ شما اومدم. تازگی ها شروع کردم قدری در وبلاگ ها پیشکسوتا هم دوری می زنم. به دلایلی این کارو تا الان نکرده بودم. به هر حال جالب بود. و اما در مورد مطالبتون باید بگم در مورد اون دختر 11 ساله که انفاقا در سایت برابری هم خونده بودمش تمام وجودم آتش گرف. ولی دوست عزیز تا خود جامعه ی زن ما نداند و در نتیجه نخواهد کاری نمی توان برایش انجام داد. و امید وارم کمپین در این راهی که شروع کرده موفق باشه. و اما در باره ی نظر سنجی رادیو زمانه هم تا حالا 6 بار سعی کردم توش شرکت کنم ولی هر بار میرسید به قسمت کدی که باید برام ارسال می شد از ادامه ی کار باز می موندم. چون ایمیلی برای من هیچ وقت فرستاده نشد. موفق باشی

 8. Yasha می‌گوید:

  Manheim Ocoee omadeh boodi?

  خورشید:‌ آره فکر کنم. یه آکشن بود تو مانهایم اورلندو. چطور مگه؟

 9. A می‌گوید:

  salam, hossein derakhshan ham ke be in natije reside shoma ham darin motahavel mishin:

 10. shahram می‌گوید:

  خانم عزیز بنده مغلطه نمیکنم این اتفاقات هم در زمان شاه برایم اتفاق افتاده منتهای جریان یاد گرفته ام که با خودم روراست باشم همینطور با دیگران. در این موارد رنگ طوسی وجود ندارد یا سیاه یا سفید چون سر وکارمان این جا با افکار پلیده متاسفم که رک میگویم بنده ترجیح میدهم کسی بر سر مرز بمیرد ولی بچه من در اتوبوس نترکد همراه با 30 نفر دیگر. من اصلا مذهبی نیستم ولی واقعیت اینست که کشور یهودی است ونمیتوان انرا سوا کرد پایه وشالوده تاسیس این کشور برای یهودیان گذاشته شده است تا تمام یهودیان مکانی برای زندگی داشته باشد ودیگر به او نگویند جهود
  اصلا موافق جنگ نیستم اکثریت اینجا موافق جنگ نیستند ولی دیگر حاضر نیستیم که هیچ کس بخواهد پاکمان کند. بهر قیمت. خیلی راحت بگویم اسراییل اخلاق سگ دارد میتواند یار وفادار شما باشد همانطور که با مصر و اردن بعد از صلح تا بحال است ولی پا رو دمبش بگذاری گاز میگیرد بهر قیمت حتی شکست از حزب الله.
  ان دوستان عزیزتان هم به شما دروغ میگویند تا اموراتشان بگذرد این اخلاق یهودی در غربت است این خاصه را بهاییان وارامنه وزرتشتیان هم دارند موش موشک آسته بیا آسته برو که گربه شاخت نزنه
  بله این که دین یهود واسلام ومسیحی دین محبت و انسان دوستی است حرفی نیست نمونه بارز ان هم عرب های ساکن اسراییل هستند چرا انها سر زا نمیروند چرا خانه انها خراب نمیشود وکالای مجلسشان صبح تا شب در مجلس اسراییل فحش میدهند به بانی وباعث این کشور چراکسی به انها گیر نمیدهد چونکه انها ادم دزد نیستند اتوبوس نمیترکانند بمب در مدارس نمیگذارند زن حامله را با4 بچه اش سر نمیبرند
  بنده هیچ مقصد سیاسی ندارم که بخواهم مزورانه عملی انجام دهم فقط یاد گرفته ام که سر خود کلاه نگذارم
  مردم ایران تا زمانی که هیچ عکس العملی انجام ندهند به چشم تمام دنیا جمهوری اسلامی هستند کسانی که توانستنداتوبوس اتش بزنند سینماو بانک بسوزانند تظاهرات 40 ملیونی انجام دهند پادگان ها را تسخیر کنند ترس از ساواک وکشته شدن نداشته باشند 17 شهریورها بگذرانند تا به مقصد برسند (مثلا)وقتی جوانانشان را در خیابانها به جرثقیل میکشند یا افتابه به گردنشان میاندازند یا دختران را دستگیر میکنند وهزار بلا سرشان میاورند یا رییس جمهورشان هر چه میخواهد میگوید وبا اینده مملکت ومردمانش بازی میکنداگر ساکت بنشینند دلیل رضایتشان است

  خورشید: شهرام جان اینکه در زمان شاه با تو رفتاری شده باشه دلیل نمی شه به من تهمت بزنی که ضد یک دینی باشم و یا یک رفتارهایی بکنم در راستای تحقیر کسانی که به یک دینی پایبند هستن. بسیار از تهمتی که در کامنت قبلی به من زدی رنجیدم. در ضمن، بد نیست این خبر رو هم نگاه کنی:
  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israeli-academic-injured-in-bomb-blast-942377.html

 11. الدوز می‌گوید:

  صنم جون، من یکی که تابحال یک بار هم ندیدم که خبرنگارهای غربی از دولتمردان ایران مصاحبه درست حسابی بکنند، و بدون زبل بازی واقعا با دلیل و مدرک حرف بزنن و اونها رو آچمز کنن. جالب اینجاست که در مقایسه، با دولتمردان خودشون خیلی هم قوی و با مدرک حرف میزنن. به نظر من این فقط نشون دهنده اینه که هیچ خبرنگار غربی نداریم که از اوضاع احوال ایران آشنایی درست و حسابی داشته باشه. تنها سوالات کلیشه‌ای می‌پرسند و اونها هم اکثرا شایعاتی هستند که نصفش هم با دروغ و اغراق درآمیخته شده، و بجای اینکه روی مسایل اصلی و ملموس و حقیقی ایران تمرکز کنه، حواس ملت رو میبره جای دیگه که هیچ ربطی هم هیچ چیز مفید نداره. برای همین هیچوقت هم فایده نکرده. اون خبرنگارهایی که در ایران هستند احتمالا هم از طرف دولت ایران هم از طرف آژانس خودشون محدودیت‌هایی دارند، نه میتونن اطلاعات درست جمع کنند، نه می‌تونن با استریوتایپ‌های موجود در غرب مقابله کنند. آخرش هم میشن مثل گزارش‌هایی که کریستین امانپور از پارتی‌های تهران میداد، که «آی ملت آمریکا، ایرانی‌های اونطور که شما فکر میکنید آدمخوار نیستند، پارتی هم دارند و *حتی* موسیقی غربی هم گوش میدند»، یعنی گزارشهای اوق آور.
  به نظر یک نتیجه بزرگ از این قضایا میشه گرفت، اونهم اینکه برای احقاق حقوق خودمون، باید کلا امید رو از سازمان‌های خارج از ایران قطع کنیم. ۳۰ ساله صبر کردیم که فلان سازمان گزارشی تهیه کنه و آبروی مسوولان ایران رو ببره بلکه تغییری حاصل بشه. حالا میبینیم علیرغم همه این انتظارها و تلاشها، هنوز هم که هنوزه حتی بهترین خبرنگارهای غربی حتی با ۲ تا از این نمونه مشکلات حقیقی آشنا نیستند. هر وقت ایرانی‌ها تصمیم گرفتند خودشون آستین بالا بزنند، کارها انجام میشه. مثل همین لغو اصلاحیه قانون حمایت از خانواده، بدون دخالت مخرب هیچ دولت و ارگان و ان جی او و کوفت و زهرمار خارجی. تا وقتی امید به کمک خارجی داریم، اونها فقط بخش‌هایی رو که به نفع خودشون باشه مصادره میکنند.

  خورشید: شدیدا با حرفات موافقم!

 12. salam می‌گوید:

  اما به نظرم مهمترین قسمت نوشته ات همانی بود که به قول تو آن مرتیکه جاکش بخاطرش لینکت رو گذاشته بود

 13. paris می‌گوید:

  میدونم دیگه از این بحث رد شدین و دیدم که کامنت دونیتونو بستین، یعنی حالا اعصاب کامنت ندارید، ولی واقعا اینو باید بگم. هیچ شده که فکر کنید که ما که خودمون ماشاا.. این همه سیاست مدار حداقل تو این امریکا داریم چرا دست به سینه نشستیم که این مصاحبه کننده های آمریکایی دقیقا بدونن باید چه سوالهایی از رئیس جمهورمون بپرسن؟ مطمئن هستم که هستند دوستانی که نفوذ های خوبی توی این شبکه ها دارن، چرا اونا مشاوره نمیدون که الان مشکلات ما چیه یا اینکه جامعه ایرانی که در حال حاضرتو آمریکا زندگی میکنه چه انتظاری از این برنامه ها داره؟، چرا ما که اینهمه شبکه تلوزیونی و رادیویی داریم ازش استفاده نمیکنیم که بگیم خواسته مون چیه و اینکه با استفاده از این ابزارها نمیتونیم توجه این مصاحبه گرها رو به خودمون جلب کنیم که آقا تو ایران دارن همینجوری دارن آدم میکشن و بقیه اونایی هم که موندن دارن از زیر فشار مالی همدیگه رو میکشن، بعد این آقا میاد میشینه میگه مردم آمریکا درمورد مسائل مالی ناراضی هستن و بهتره که دولتشون به جای دخالت در کشورهای دیگه وضع مردموشو حل کنه !، واقعا چرا و بنا به چه منطقی ما توقع داریم که مثلا گروه برنامه ساز لری کینگ بدونن که الان تو ایران زنان چه وضعی دارن یا زندانی های سیاسی در زیر چه فشارهایی هستند؟، آیا جزاینه که یک گروه مطلعی باید خوراک مناسب و خوبی برای این برنامه ها تهیه کنه و حداقل اونو به عنوان پیشنهاد به مثلا سی ان ان ارائه بده؟
  واقعا ممنو میشم که اگه توضیحی داری بگی

  خورشید: راستش خیلی الان خسته ام ولی یه توضیحاتی دارم اگر شد یه چیزی می نویسم در این مورد.

 14. پرهام می‌گوید:

  در كل يك مصاحبه جدي و درست حسابي نبود!
  نظر اصليم رو تو وبلاگ غضنفر (hunch.blogsky)گذاشتم!

 15. golnaz می‌گوید:

  khoshhalam doost peyda kardi khanoom…ma bargashtim Houston…ba salamo salavat…apartemanemoon ham sahih o salem bood…amadam Austim behem email mizanam ….boooosss

 16. Mehdi می‌گوید:

  من هم از وبلاگ اونی که بهش میگی مرتیکه اومدم :))
  نمی خواستم کامنت بذارم ولی این نوشته ات رو که دیدم حس کامنت نویسیم فعال شد.
  من هم از احمدی نژاد خوشم نمیاد ولی وبلاگ هودر رو می خونم تا به صورت تعصبی از احمدی نژاد بدم نیاد. یعنی یه کم منطقی تر به خودش و حرفاش و کاراش نیگا کنم.

 17. آیالا می‌گوید:

  غزیزم شما خون خودتو کثیف نکن. فکر کنم وقتشه یه سر بیام آستین (پاچه) و یخورده بریم خوش گذرونی. اون مرتیکه هم به هر سایتی لینک میده که خواننده زیاد بکنه.
  XOXOXO
  آیالا

 18. S harare می‌گوید:

  سلام . دوست عزیز – فعال حقوق زنان – دانشجوی مطالعات زنان – کسی که تلاش میکند اخلاق رسانه ای داشته باشد میتوانی به من بگویی جاکش یعنی چه؟ تا جایی که من میدانم یعنی مردی که زنش فاحشه باشد و خود برایش مرد بیاورد. فکر نمی کنی اولین قدم در راه تحقق خواسته هایت نگفتن فحش ضد زن است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *