دست‌های بیگانه و جدایی طلبی تروریستی و ظلم جمهوری اسلامی

دست‌های بیگانه و جدایی طلبی تروریستی و ظلم جمهوری اسلامی
شاید باید این متن رو به متن قبلی اضافه می کردم. اما این موضوع هم به اندازه قبلی مهمه برام و نمی خوام تحت الشعاع اون قرار بگیره. می دونم هم که بابتش دهنم سرویس خواهد شد، همونطور که کماکان دارم ترکش همون یه جمله که نوشتم با صدای آمریکا مصاحبه نمی کنم رو می خورم. اما خب در راستای اینکه به هرحال چوب دو سر گهی هستم نمی تونم حناق بگیرم و هیچی نگم.
اینکه بعضی دولت های غربی دارن پول می دن تا جدایی طلبی رو تقویت کنن تو ایران واقعیته. حالا نمی دونم به جندالله هم پول می دن یا نه، ولی شک نکنید که به گروه هایی پول می رسه و آموزش هایی خارج از ایران داده می شه و غیره، و متاسفانه دلال این قضایا هم ایرانی هایی هستن که به اسم فعال زنان و حقوق بشر و غیره دارن از دولت های غربی پول می گیرن. (واقعا وضع حال به هم زنی است.)
حالا بدبختی ای که جامعه مدنی مستقل ایران توش گیر کرده این هست که همه این قضایا با هم قاطی پاتی شده. جمهوری اسلامی ایران که قطعا منگل نیست (فکر نکنین منگل هایی مثل حسین درخشان اطلاعاتی هستن، منطقی اش هم که فکر کنین اطلاعات ایران هم مثل همه جای دیگه یه عده آدم باهوش داره که هنوز جمهوری اسلامی سر جاشه و از هم نپاشیده). خلاصه اطلاعات ایران می دونه کی واقعا براندازی داره می کنه و کی نمی کنه. دستش هم به براندازهای واقعی نمی رسه چون همه اشون پناهنده و غیره ان و اصلا تو ایران نیستن. ولی از این فرصت طلایی استفاده داره می کنه و فعال های مدنی رو به جرم جدایی طلبی و غیره می گیره می ندازه زندان و با یک تیر دو نشون می زنه. (به بعضی فعال های زنان هم اتهام جدایی طلبی زدن. حسین درخشان هم سعی کرده پادویی کنه چندبار در این مورد.)
خلاصه قربانی این وضع کنشگرای با وجدان و زحمتکش جامعه مدنی ایران هستن که دستشون هم به هیچ جایی بند نیست و مرتب بهشون فشار می یاد و دچار زندان و بگیر ببند می شن.
این وسط ما که نمی تونیم از دولت بیگانه انتظار داشته باشیم دلش به حالمون بسوزه. تاریخ نشون داده دولت های غربی دلشون به حال ما نسوخته و تا تونستن دهن مملکت ما رو صاف کردن. حالا هم با بی شرفی هرچه تموم تر دارن پروژه جدایی طلبی و براندازی و غیره خودشون رو پیش می برن. اما ما می تونیم از دولت خودمون انتظار داشته باشیم. چرا باید تبعیض قومی و نژادی تو مملکت ما باشه که اونوقت گروه های جدایی طلب برای یه عده از مردم جذاب بشن؟ چرا اینقدر به کردها و بلوچ ها باید ظلم بشه همیشه؟ چرا باید به فعالان جامعه مدنی ظلم بشه و یه دستی همیشه گلوشون رو فشار بده تا یه عده اشون جذب زرق و برق سازمان های حقوق بشری خارج از ایران بشن و تبدیل به خائن به مملکت بشن؟ چرا باید قوانین روز به روز بدتر بشن و لوایح هم ضد انسانی تر، که هم یه عده از مردم جون به لبشون برسه از زور فشار تبدیل به مخالف بشن و یه عده هم از وضعیت سوءاستفاده کنن؟
من یک بار وبلاگ جندالله رو دیدم و مو به تنم سیخ شد. حوصله ادب و رودرواسی هم ندارم و به نظرم یک گروه تروریستی هستن چون سربازهای بدبخت رو می کشن. هر دفعه خبرها رو می بینم جیگرم کباب می شه واسه این سربازا و خانواده هاشون چون معمولا این سربازهایی که سر از این مناطق در میارن از بی بضاعت ترین و بی قدرت ترین گروه های جامعه هستن. من دلم می خواد از دولتم سوال کنم، چرا باید وضع امنیت مملکت من این باشه که جندالله سر و مر گنده این بدبخت ها رو می کشه؟ چرا دولت من به جای مبارزه با این گروه تروریستی می ره فعال حقوق زنانی که به چند همسری و نا برابری دیه و حق طلاق نداشتن معترضه رو به جرم اقدام علیه امنیت ملی می گیره، روزنامه نگاری که مخالفتش رو داره با قلم و کاغذ و ان جی او بیان می کنه می ره می بره اعدام می کنه، و بعد تروریستایی که واقعا دارن جوونای مملکت رو می کشن و پرپر می کنن و به معنای واقعی کلمه امنیت ملی رو به خطر می ندازن راست راست می گردن؟‌
چرا اونی که واقعا دلش برای مملکت می تپه و کار انجام می ده به جرم براندازی و کوفت و زهرمار زندانی می شه و شکنجه می شه و غیره، و اونایی که واقعا دارن خیانت می کنن به مملکت راست راست می گردن؟
آهای دولت جمهوری اسلامی، حال ماهایی که اینجاییم از این بیزنس غربی حقوق بشری داره به هم می خوره، ولی یه پای معامله، کثافت کاری های خودتونه. شما بی گناه رو ناعادلانه حبس و شکنجه می کنین، یه عده دلال هم این وسط از این کار شما تو بیزنس های حقوق بشری نون می خورن و دولت های غربی هم فرصت رو غنیمت می شمارن توطئه می کنن.
جدا چرا دشمن رو اشتباهی گرفتین؟‌ چرا به جای یه خورده آزادی دادن و یه خورده فضا رو باز کردن، دارید روز به روز فضا رو بسته تر می کنین؟ کی گفته اختناق راز بقاست؟ چرا نمی فهمید با این کارها فقط بهانه دارید می دید به همون هایی که واقعا می خوان این مملکت رو از بین ببرن؟

پ.ن. ۱- دوستی اشاره کرد به آخر نوشته ام، و اینکه نوشته ام «یه خورده» آزادی بیان و «یه خورده» فضا رو باز کردن. اشاره به جایی بود. واقعا ناخودآگاه نوشتم این نوشته رو. متاسفم که اونقدر به نظرم وضعیت بسته ای اومده و به مرگ گرفته شدم که به تب هم راضی شدم. مسلمه که هیچ فکر نمی کنم واقعا لیاقت ما تنها یه خورده آزادی است.
پ.ن. ۲- می شناسم آدم هایی رو که اینجا پول می گیرن و کار می کنن در برخی سازمان های بخصوص. شنیده ام از خودشون که مثلا دارن می رن فلان جا برای یک گروهی ورکشاپ فلان بذارن. من دقیق نمی دونم چه گروهی بود. یک چیز کلی شنیدم. اما اینکه مدرک بیارم و اینها؟ خب من اسم کسی رو نیاوردم که. قصد افشاگری هم ندارم که به نظرم چسبیدن به موارد خاص دردی از ما دوا نمی کنه. من نقد یک وضعیت کلی رو کردم که فکر می کنم مهم تره. کسی رو هم نمی خوام قانع کنم. در نتیجه فکر نمی کنم احتیاجی به آوردن مدرک باشه. حتی می تونید فکر کنید از روی شکم حرف زدم. من به دلایل فراوونی نمی تونم اسم کسی رو ببرم. مهمترین دلیلش دلیل اخلاقی است که ناخواسته شنونده گفتگویی شدم و کسی که اون گفتگو رو داشته به من اعتماد کرده. من هم چیز زیادی نمی دونم. حرفم هم فقط در حد شنیدن یک سری گفتگو بوده که به هیچ عنوان محکمه پسند نیست. نوشتن با اشاره به نام آدم ها مستلزم این هست که مدرک محکم در دست آدم باشه که من مدرکی ندارم و برای همین حق ندارم اسم ببرم. اما خب، پشتم لرزید از شنیدن همون یک جمله ساده و واقعا ناراحت شدم.
گذشته از اون، حتی یک نگاه به فعالیت های رسانه ای بعضی گروه ها (نمونه اش همین العربیه) می تونه تاییدی بر حرف من باشه. در مورد بیزنس حقوق بشر هم که، به قول فرنگی ها، گیو می ا بریک یا اینکه داداش مارو گرفتی؟ واقعا از اون موردهاست که به نظرم نمی شه به کسی که خودش رو به ندونستن می زنه توضیحی داد! فقط می تونم توصیه کنم بیشتر مطالعه کنید. 🙂
اما باز هم می گم، شما مختارید حرف من رو قبول کنید یا نکنید. به هر حال مثل کبک سر در برف کردن فقط به ضرر خودمون هست. امید بستن به هر قدرتی، چه از نوع جمهوری اسلامی اش و چه از نوع عمو سامی اش هم به نظر من یک جور ول معطلی است، با عرض معذرت از همه صاحب نظران عزیز. (نه، بحث تئوریک نمی کنم اینجا. بحث کاملا احساسی می کنم.)

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

31 پاسخ به دست‌های بیگانه و جدایی طلبی تروریستی و ظلم جمهوری اسلامی

 1. محمدصالح می‌گوید:

  می‌دانید اسم این مطلب را چه می‌گذارم؟ «آش آن‌قدر شور شده که آشپز هم اعتراف می‌کند!»
  با این‌که شما خود از حامیان همین نوع حقوق بشر هستید، اما دست به انتقاد برده و گفته‌اید که در درون این به اصطلاح حامیان حقوق بشر، خائنینی هستند. همین‌ش کفایت می‌کند که دیگر به سهولت نتوان گفت که «هرچه این دولت کند، ننگین بود»
  اتفاقاً بحث بر سر همین است. مگر چند نفر را به جرم ارتباط با بیگانگان گرفته‌اند؟ مگر همه‌ی کسانی که داد حقوق بشر سر داده‌اند را به جرم ارتباط با دشمن و خیانت به ملت گرفته‌اند که بگوئیم سوء استفاده شده است؟
  من هم می‌گویم که اعدام نباید برای بیگناهان باشد. هیچ انسان عاقل و منطقی چنین نمی‌گوید. اما آیا مرگ برای کسانی که زندگی‌شان مرگ‌آفرین است، مجازات ناعادلانه‌ای است؟

 2. پست استراکچرالیسم رو عشقه می‌گوید:

  بابا ایول زود درستش کردی. آره عزیزم. از همین ها بگو:
  -از این بیزنس غربی حقوق بشری داره به هم می خوره – « دشمن » رو اشتباهی گرفتین ( به رهبر معظمت اقتدا می کنی؟)- بیزنس های حقوق بشری – دولت های غربی – بی شرفی –
  (جونم. بگو بگو از این ها بگو. تو همون آمریکا بخور و بخواب و از این چیزها بگو. آفرین . خیلی مظلوم . قهرمانی. بگو بگو….)
  – ما می تونیم از دولت «خودمون» انتظار داشته باشیم
  (خدا به شما و به دولت «خودتون» برکت بده. دیدی حالا؟ احساساتی شده بودی نزدیک بود آتو بدی دست نظام سلطه و امپریالیسم و بیزنس های کثیف حقوق بشری. اصلا خود حقوق بشر در اساسش یه بیزنس کثیف غربیه. من فقط نمی دونم غرب اینقده بد و کثیفه شما مظلوم های «مستقل» چرا اینقده خودتون رو جر می دین توش راهتون بدن بعدش هم همینطور توش می لولین؟)
  -حالا بدبختی ای که جامعه مدنی مستقل ایران توش گیر کرده
  (ای به … جامعه مدنی مستقل که نبودنش بهتر از بودنشه. خدا پدر و مادر اونهایی رو که تعلیم می بینن و اون های رو هم که تعلیم می دن بیامرزه که لااقل یه تغییری میدن. این جامعه مدنی مستقل که به درد سوراخ مستراح هم بلانسبت نمی خوره.)
  -به هرحال چوب دو سر گهی هستم
  (فقط دو سرش گ**ه؟ فقط دو سرش؟‌فقط؟)

 3. دختر همسایه می‌گوید:

  خورشید خانم داشتم بهت امیدوار میشدم :-)….فکر میکردم توی این فضای آزاد بالاخره آدم کم کم واقعیات رو میبینه و اون افکار جمهوری اسلامیش رو دور میریزه …از اون نوشته های آخریت داشت خیلی خوشم میومد ……..ولی انگار هنوز مهر کبود این دولت که تو درش رشد کردی و بزرگ شدی بد جور جاش مونده …در این نوشته ات یک عقبگرد دیدم …حالا همه اینها به کنار ..آخه یه ذره آزادی و یه ذره فضای آزاد راضی بودن هم شد حرف!!! ….ملت ایران ارزش بیشتر از اینها رو دارند…مشکل اینه که تو تاریخ ایران رو فقط اون دهه ای که در ایران بودی میبینی و اونو هم من شک دارم عمیقا دیده باشی….این دولت اشتباهاتش از اولین روزای جون گرفتنش بوده این اشتباهات مختض الان نیست ….طوری در مورد رفتارش با روزنامه نگاران میگی انگار این دولت اینحرفا سرش میشه …انگار میشه با این دولت صحبت کرد …تو داری یه تصویر غلط از حمایت غربیها از حقوق بشر هم میدی…این هم نا عادلانه هست……میتونی یه مثال بزنی از این که دولت زیر بار این حرفها رفته باشه یا به حرف تو و من گوش داده باشه؟؟؟

 4. یک دوست می‌گوید:

  اتفاقا اختناق راز بقا هست بر خلاف تصور شما . اخوند جماعت هم مثل گرگ حارث افتاده رو مملکت و داره می چاپه . امروزو عشقه ! اون به بقای امروزش فکر میکنه و مطمئن باش اون قدر تخم حروم هست که به فکر فرداش هم باشه . بیشترین بودجه این مملکت صرف نهادهای اطلاعاتی امنیتی میشه البته بعد پر شدن جیب گل و گشاد این ولد الزناها . حالا تو داری دولت مان (!!!)را نصیحت میکنی ؟! اینا گوششون به این حرفا بدهکار نیست . بعد هم “خانم همسایه” ببخشید “دختر همسایه ” که تو کامنتت نوشتی : ملت ایران ارزش بیشتر از این ها را دارند !!! میشه برای این ارزش گذاری مدرک و مستند ارائه بدی ؟ ! ملت ایران تخم دو زرده کرده ؟! ملتی که هنوز تو نااگاهی و تحجر قرون وسطایی سیر و سفر میکنه ؟! بابا دیگه همه گناه هم که گردن این حکومت نیست . ملت هم ببخشیدا اکثریت … هستن از قشر بیسواد که انتظاری نیس اما همین قشر سر عمر دانشجو هم خیلی هاشون قد الاغ حالیشون نیست . تو دانشگاه واسه حج عمره ثبت نام میشه جماعت سرش دعوا دارن و می خوان خرخره هم رو بجوند ………. ملت بزرگ ایران !!! هه هه … هنر نزد ایرانیان است و بس … !!!!!! این قدر از این اراجیف تو گوشمون خونده شده که خودمون هم باور کردیم !

 5. کوشا می‌گوید:

  صنم جان واقعا قبل اینکه دکمه send رو بزنی حوصله کردی با تامل بخونی؟ نه اینکه غلط تایپ رو بگیری، بعنوان یک خواننده که اولین بار میخونه چه برداشتی میکنه. بنظرم اصلا لازم نیست حتما همه موضوعات رو بهم ربط داد و یک کمپلکس متناقض درست کرد. کار جندالله غلط، آیا جنایات حکومت توی بلوچستان رو توجیح میکنه که حالا سینه بزنیم و درخواست و دفاع کنیم از ادامه شیوه سرکوب و جنایت. نه توی تهران نکش ولی چرا توی زاهدان کم میکشی؟ آخه این مضحکه حاکم بلکل حرامزاده و نامشروعه تو درخواست تعویض تاکتیک ازش میکنی. بیزنس کثیف حقوق بشر هم که دیگه شاهکار بود، بهتر واردش نشیم. عزیز یه نفس عمیق بکش با آرامش فکر کن پرنسیبهات چی هستن و فراموششون نکن دیگه هیچوقت دچار اعوجاج نمیشی. نمیدونم شایدم من تصورم ازت اشتباه بوده در اونصورت می بخشی.

 6. دختر همسایه می‌گوید:

  یه دوست عزیز ملت ایران هم مثل بقیه ملتهای دنیا حق داره بهترین رو داشته باشه …میدونی من هر چی به این مردم اینور آب نگاه میکنم هیچ چیز خاصی نمیبین که اینها داشته باشند و ما نداشته باشیم …همه این خرافات و مذهب بازی و مشنگ بازی رو ملتهای دیگه هم دارند …تنها چیز درستی که اینها رو نگه داشته یه قانون درسته که از تک تک ملت دفاع میکنه و مردم به قانون احترام میذارند …..درسته که ما باید کار فرهنگی کنیم و خودمو ن رو تغییر بدیم ….اما باور کن که ملت باستعدادی هستیم و حقمون خیلی بیشتر ازاین آخوندای مفنگییه و حق ما خیلی بیشتر از این قوانین قرون وسطاییه بالای دار رفتن و سنگساره …فقط باید همه به این برسند که به کم راضی نباشیم ….حق ما این نیست!

 7. کیانا می‌گوید:

  جناب کوشا شما چی؟ شما قبل از پست نظرتون اصلا پست صنم رو خوندین؟ کجا صنم از جنایات حکومت در سیستان دفاع کرده و یا به قول شماادامه سرکوب رو توصیه کرده؟؟؟؟؟؟؟

 8. Ramtin می‌گوید:

  کاش اقلا سواد داشتی، حیف وقت که ا دم پای این اراجیف تلف کنه

 9. name می‌گوید:

  کنه مطلب: تو بیشرفی! اگه از غرب حالت به هم میخوره برو برگرد تو مملکتت پیش آخواندا حال و حول کن! مگه غرب به زور تورو برده اونجا؟ حالم از این آدمایی که رفتن تو کون غرب دارن عشق و حال میکنن و بعدش هی زر میزنن که غرب بده بد جوری بهم میخوره…

 10. haji می‌گوید:

  تروریسم ظلم رو توجیه نمی کنه.

 11. هوس مبهم می‌گوید:

  از کی این دولت دولت خودمون و خودتون شده که ما خبر نداشتیم؟ قومیت ها حقشون رو میخان، مسالمت آمیز هاش میشن یعقوب مهرنیا که شما داری بصورت ضمنی از قتل و ترورش دفاع میکنی. این حق باید بدست بیاد. اونا هم آدمن و میخان زندگی کنن. دولت وظیفه ش خدمت به مردمه نه برعکس، نیمتنه باید بره.

  خورشید: ببین خجالت نمی کشی اصلا مطالب وبلاگ من رو نخوندی میای نظر مزخرف می ذاری؟‌ چه شجاعتی داری خودت رو مضحکه عمومی می کنی! من از قتل و ترور یعقوب مهرنهاد (نه مهرنیا در ضمن) دفاع کردم؟ آخه شلختگی و بی توجهی و بی سوادی تا چه حد؟!

 12. Parsa می‌گوید:

  ایرانی جماعت هنوز نمی داند از کجا می خورد. مگر مصدق ملا بود که همین غربیها سرنگونش کردند.ایران الان از چهار سو در محاصره نظامی آمریکا بزرگترین قدرت نظامی تاریخ بشر قرار دارد. 30 ساله در شدیدترین تحریم اقتصادی قرار دارد.معلومه هر کس جای ملاها باشد با اینهمه توطئه پارانوید می شود.در کانادا پلیس 1 ماه پیش یک نوجوان 17 ساله را باشوک برقی 50000 ولت کشت. این هم از حقوق بشر غربیهای بوقلمون صفت ولی ایرانی جماعت بیگانه پرست هنوز 2 زاریش نیافتاده.

 13. امیر می‌گوید:

  متن خوبی بود
  نمیدونم چرا یه عده دلشون میخائ “همه” “همیشه” مثل اونها فکر کنند!
  پایدار باشید

 14. دوست می‌گوید:

  به نظرم مطلب شما به انصاف نزدیک بود. اینهایی که همه چیز را در خوبی مطلق و بدی مطلق می بینند، احمقند. بسیار مطلب خوبی بود و از نقدهای دیگران ناراحت نشوید. به هر حال افراد به دلیل تجربیات دشواری که در برخورد با حکومت داشته اند، قدری دل آزرده هستند و در بسیاری از موارد هم حق دل آزردگی دارند.

 15. دختر همسایه می‌گوید:

  پارسا تو فکر میکنی ملاها بخاطر پارانویدی که به دلیل محاصره ۴ طرفه امریکا بهشون دست داده میان عوض مرزها رو بپان آدمهای خودمون رو میگیرن میکشن؟؟؟؟ زنها رو سنگسار میکنند و توی میدونها آدمها رو بالای دار میفرستن …میخوان با اینها امریکا رو بترسونن؟؟؟ این طرز دفاع کردن و توجیه هاست که من اصلا نمیفهمم….توطئه ۵۰ سال پیش براتدازی مصدق دست آیت الله کاشانی هم بود …ملاها از همون زمان هم متقلب بودند !!! همه دنیا فقط هم و غمشون اینه که ایران رو براندازند ؟؟؟ نه آقا ما خودمون با دست خودمون داریم ایران رو دفنش میکنیم با پا دادن و تو جیه کاراش…و این که کار کار انگلیساس!!!!

 16. دختر همسایه می‌گوید:

  خورشید خانم عزیز من از فحش دادن و صحبتهایی که به جایی نمیرسه اصلا دفاع نمیکنم ….ولی در جواب دوست که خیلی محترمانه جبهه جپ و راست رو احمق نامیدند باید بگم شما انگار از یه کره دیگه اومدید !!!!….افرادی که شما میگید کمی دل آزرده هستند …و با دولت تجربیات دشواری داشتن ….تجربیات دشوار منظورت اعدام خواهر و برادر و سنگسار و ناظر بدترین شکنجه ها بودن هست؟؟ هر روز شاهد نابودی جوونهای دیگه بودنه؟؟؟ فکر میکنی آدم باید حتما این بلاها سر خودش بیاد تا عکس العمل نشون بده ؟؟؟…
  مرسی که اقلا حق دادی که کمی دل آذرده باشیم ؟؟؟!!!

 17. دشمن می‌گوید:

  خانم عزیز جمهوری اسلامی مسلما منگل نیست. اما دلیل بر پا بودنش بعد از این هم سال میتوانه جز هوش سرشار وزارت اطلاعات چیزی های دیگری هم باشه که خیلی نیازبه هوش سرشار نداشته باشد.
  جمع کردن یه عده جانی روانی با عقده های فراوان که دست به هر کاری می زند بدون ترس از هر ابروریزی و قانونی خیلی هوش سرشار نمی خواد.
  در ضمن این پست شما که دل خیلی خونی از بیرنس های حقوق بشر غربی داری من یا آن جوک می اندازه که حالا تف کنم بهت سرما بخوری.
  ترور خدا این قدر به این جمهوری اصلای تف نکن سرما میخورد ها
  این ها رو برات نوشتم تا فید بک افکارت رو بدونی و بدونی متاسفانه بعد این هم سال به قول خودت درس خودن در بهترین دانشگاه خبرنگاری هنوز که هنوزه دچار انجماد فکری شدید هست. که این واقعا جای تاسف داره.

 18. بهاره می‌گوید:

  من متاسفانه برداشت هایی که بعضی از کامنتر ها کردن، رو درک نکردم.
  ایران همونطوری که گفتی، دستش به مجرمین نمی رسه، خودش متهم می کنه و بعدش هم مجازات.معلوم نیست اینطوری می خواد بقیه رو بترسونه یا به خیال خودش تعادل برقرار کنه !؟
  هرچی که هست، موافقم باهات که اختناق راز بقا نیست…این سکوت و خفگی یک روز فریادی می شه که گوش رو کر می کنه…

 19. بلوغ سیاسی می‌گوید:

  چه جالب. یک شبه بالغ سیاسی شدی. ممکن است که لینک اصلی این مطلب را به پستت اضافه کنی؟ چی شد یکهو یاد بنیانگذارهای جندالله افتادی؟ کشف خودت بوده یا از جایی دزدی؟ بابا اخلاق!بابا انسانیت!بابا ضد اعدام! بابا ضد تجاوز!

 20. هوس مبهم می‌گوید:

  “چرا باید به فعالان جامعه مدنی ظلم بشه و یه دستی همیشه گلوشون رو فشار بده تا یه عده اشون جذب زرق و برق سازمان های حقوق بشری خارج از ایران بشن و تبدیل به خائن به مملکت بشن؟”
  داری به صورت ضمنی میپسچونیش به گروه عبدالمالک ریگی. جرا این کار رو میکنی؟ تو جه دلایلی داری که ایشون جذب زرق و برق سازمانهای حقوق بشری خارج از کشور شده؟ تو چرا باید این حرف رو تولید کنی؟ جرای میخای اقا کنی که ایشون خاین بوده؟ چرا موضع رو داری میپیچونی؟

 21. مجید می‌گوید:

  خطاب به دوست عزیز “دختر همسایه” که نوشته: “توطئه ۵۰ سال پیش براندازی مصدق دست آیت الله کاشانی هم بود”
  پس عذرخواهي آلبرايت و كلينون از ايران كشكي بود؟ يعني كاري رو كه نكردن اول گردن گرفتن بعد به خاطرش عذرخواهي كردن؟ اونم آمریکا؟ البته بد نيست که نگاهي به سايت youtube بكني و دنبال اسم Stephen Kinzer بگردي. صحبتهای جالبی داره در این زمینه. حتي ميتوني كتابهايي رو که نوشته بخوني. دو تا از كتابهاش (2003 و 2006) اينها هستند:
  All The Shah’s Men: An American Coup and the Roots of Middle East Terror
  Overthrow: America’s Century of Regime Change from Hawaii to Iraq
  وبسايتش هم اينه:
  http://www.stephenkinzer.com/
  ا
  اطلاعات بیشتر:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Kinzer
  البته من از آخوندها دفاع نميكنم اما دليلي هم نميبينم كه همه مشكلات عالم رو به پاي اونها بنويسم. البته با بقيه مطلبت موافقم.

 22. شاهد می‌گوید:

  صحیفه نور:
  «…اگر ما از اول كه رژيم فاسد را شكستيم و اين سد بسيار فاسد را خراب كرديم، به طور انقلابي عمل كرده بوديم، قلم تمام مطبوعات را شكسته بوديم و تمام مجلات فاسد و مطبوعات فاسد را تعطيل كرده بوديم و روساي آنها را به محاكمه كشيده بوديم و حزب هاي فاسد را ممنوع اعلام كرده بوديم و روساي آنها را به سزاي خودشان رسانده بوديم و چوبه هاي دار را در ميدان هاي بزرگ برپا كرده بوديم و مفسدين و فاسدين را درو كرده بوديم، اين زحمت ها پيش نمي آمد…»
  این کشتارها نه متاثر از سواستفاده سیتم سیاسی از آنچه شما «بازی کثیف حقوق بشری و..» می خوانیدش که برخاسته از مانیفست و خواستگاه دیگر ستیزی این سیستم است. سیستمی که هر اعتراضی در آن می تواند( و نه لزوما)بهای گرانی داشته باشد.
  خورشید خانم نه هر فعال حقوق بشر خارج از کشوری لزوما دلال پول و تجزیه طلبی است و نه هر سازمان حقوق بشری خارجی هم الزاما ابزار سیاستهای ضددمکراتیک کشورهای غربی(البته در حوزه سیاست خارجی). شما ظاهرا همه را با یک چوب رانده اید که به خاطر همان کلی گرایی و مطلق بودن، حکمتان نمی تواند چندان معتبر باشد. رادیو زمانه با پول دولت هلند ادره می شود و کمیسیونی مرتبط با پارلمان این کشور بر آن نطارت داردو شما هم دست کم یکبار برای آن گزارش تهیه کرده اید. اما من نمی توانم بپذیرم که رادیو زمانه اگر اخبار حقوق بشر را منعکس می کند لزوما بیزنس حقوق بشر می کند و شما هم ابزار آنان شده اید چون گزارشتان به جلسه ای اشاره داشت که به نوعی فجیع ترین مورد نقض حقوق بشر در سالهای اخیر را(کشتار 67)برجسته کرده بود.نمی توان با صدور حکمی کلی همه را با یک چوب راند.
  در ضمن جدا از این آدمکشهای جندالله که اقداماتشان البته متاثر از گفتمان القاعده است و ربطی به ملت مظلوم بلوچ ندارد،موجب سپاسگذاری خواهد بود بفرمائید این گروهای تجزیه طلب که بواسطه فعالین حقوق بشر خارج نشین پول می گیرند چه نام دارند؟
  و در کدام یک از بیانیه ها، موضع گیریها و یا فعالیتهایشان خواسته ای با مضمون جدایی از ایران و تجزیه طلبی آمده است؟ بسیاری از گروه هایی که برچسب جدایی طلبی خورده اند نه جدیی طلب که هویت طلب و برابری طلب بوده اند . افسانه جدایی طلبی اینها سیاست وقیحانه سیستمی است که برای سرکوب هر صدای مخالفی از استین مبارک شعبده ای صادر می کند
  پاینده باشید.

  خورشید: من کجا حکم کلی روندم؟

 23. شاهد می‌گوید:

  خورشید خانم عزیز:
  اگر بپذیرید که کلی گویی ذکر عام یک رفتار یا یک مفهوم بدون زدن قید استثنا بر آن است، شما در نوشته تان در دو مورد کلی گویی کرده اید:
  نوشته اید: “متاسفانه دلال این قضایا هم ایرانی هایی هستن که به اسم فعال زنان و حقوق بشر و غیره دارن از دولت های غربی پول می گیرن.”
  شما بدون زدن قید هایی همچون “برخی” یا “عده ای” یا”بیشتر” و یا حتی قیدی مانند “اکثریت” ایرانی هایی را که در حوزه های موصوف فعال هستند به دلالی و… متهم می کنید.
  یا نوشته اید: “چرا باید به فعالان جامعه مدنی ظلم بشه و یه دستی همیشه گلوشون رو فشار بده تا یه عده اشون جذب زرق و برق سازمان های حقوق بشری خارج از ایران بشن و تبدیل به خائن به مملکت بشن؟”
  در اینجا شما با استفاده نکردن از هرگونه قید استثنایی تمام مرتبطین با سازمانهای حقوق بشری خارج را خائن و تمام سازمانهای حقوق بشری خارجی را هم خائن ساز و مسئله دار نشان می دهید. ایا اینجا حکم کلی صادر نشده است؟
  و البته ایا این حکم کلی واقعا درست است؟ ایا تمام سازمانهای حقوق بشری خارجی دولت ساخته و مجری سیاستهای حکومتهای غربی هستند؟
  شک ندارم شما خودتان این گزاره ها را قبول ندارید اما متن شما چنین گزاره هایی را به خواننده منتقل می کند.

 24. فواد می‌گوید:

  عزيزم مي دونم اونور دنيا نشستي و دلت گرفته كه اينارونوشتي ، ولي به به نظر من با التماس كار درست نميشه، خيلي ها ايران رو اينجوري ميخوان ، بيا جدااز اين بحثها كه ممكنه وبتم فيلتر كنه و ما رو كلي ناراحت كنه ، يكم روي گفتمانمون كار كنيم، ما ضعف تئوريك داريم عزيز. شما اگه بتوني مارو روشن كني وجواب سوالهاي ماروبدي ماهم خيلي هارومي تونيم روشن كنيم .
  برات آرزوي موفقيت ميكنم خورشيد خانوم

 25. fateme می‌گوید:

  به موضوع جالبی اشاره کردید،نکته که هست اینکه ما یادون میره سران و مسئولین و دست اندرکاران و مجریان این حکومت همگی ایرانی هستند و تو فرهنگ ایرانی پرورش یافتند جدا از نارضایتی عمومی که ما همیشه در طول تاریخ از حکومتهامون داریم خیلی از مردم ایران در خیلی از موارد طرز فکرشون با این حکومت یکیست از اعدام و خشونت نسبت به متهم تا زن ستیزی و بهایی ستیزی قانون گریزی و… منتها ناراحتیشون بیشتر بخاطر خراب شدن چهره ایران هست
  یک زمانی هم در تاریخ این کشور بود که فکر میکردند بدترین حکومت و وضعیت در جهان حکومت پهلوی هست 50 سال برای براندازیش تلاش کردند مخفیانه فعالیت کردند زندان و شکنجه کشیدند چون تنها هدفشون تغییر حکومت بود اما نمی دونستند واقعا چی میخوان البته همیشه شعارها و رویاهای دهن پر کن وجود داشت و میگفتند این حکومت نباشه هرچی که بیاد بهتر از اینه و هرکسی که بر ضد شاه حرف میزد رو خودی و همرزم میدونستند اما غافل از اینکه گروهها احزاب و تفکراتی هم در جریان این مبارزه وجود داره که خیلی بدتر از حکومت شاهنشاهی است و زمانی میرسه که میگن خدا شاه رو بیامرزه
  الان هم انگار ما از تاریخمون هیچ درسی نگرفتیم هرکس که مخالفتش از حکومت اسلامی رو بیان میکنه خودی میدونیم و کمی دقت نمی کنیم به اینکه خوب جمهوری اسلامی نباشه،چی جاش باشه؟؟؟اینجاست که مشخص میشه که گروههایی هستند که به مراتب بدتر و خطرناکتر از این حکومتند برای ایران
  البته گروههای تجزیه طلب و افراطی همیشه پشت حقوق بشر و حقوق مدنی مخفی میشن چون هنوز فضا و قدرت برای بیان خواسته های واقعیشون رو ندارند که خیلیهاشون هم به مراتب خطرناکنر از جندالله هستند
  ایران دوستان و مخصوصا فعالین سیاسی باید مواظب تعیین حدود و مرزهاشون و فاصلشون با بقیه مخالفین حکومت باشه
  شاد باشید و بیدار

 26. mikhak می‌گوید:

  رشما مثل اينکه هنوز ماهيت اين رژيم براتون آشکار نشده که مي گي:
  …چرا به جای یه خورده آزادی دادن و یه خورده فضا رو باز کردن، دارید روز به روز فضا رو بسته تر می کنین؟ …
  بابا! ماهيت اين رژيم استبداديه, با زور و چماق رو کاره. اينها که منتخب مردم نيستند. اگه بخوان به مردم آزادي بدن که فاتحه خودشون خونده است.
  کجا مردم ما حکومت ديني-آخوندي مي خوان? اين مردم به خاطر يه سري شعار هاي قشنگ مثل آزادي بيان, رفاه, استقلال… انقلاب کردن. اما انقلاب خيلي زود از مسير اوليه منحرف شد. خميني و دار و دسته اون روي خودشون را نشون دادن و آرمانشان را که ولايت فقيه يا همون استبداد ديني بود تحقق بخشيدن. حالا هم سي ساله که با اعدام و شکنجه و زور سر کارن…
  در ضمن واقعا حالت به هم مي خوره از اينکه:
  کسي تو اين جهان غرب تو حوزه شخصيت دخالت نمي کنه
  هيچ سايت اينترنتي فيلتر نيست
  هيچ فيلمي سانسور نمي شه به دستور دولت
  توي کانال هاي تلويزيوني از رييس جمهور بگير تا بقيه مسولين را آزادانه و با تندترين لحن ها انتقاد ميکنن ازشون و فرداش سر از زندان در نميارن.
  پس براي چي داري اينجا زندگي مي کني و از مزاياي اين جامعه بهرمند مي شي?
  در ضمن اين بکاربردن عبارات انگليسي وسط متن فارسي هم واقعا حال بهم زنه…

 27. mikhak می‌گوید:

  واقعا با خوندن مطالبت يک بار ديگه در دل گفتم: از ماست که بر ماست!
  اين عبارت “حقوق بشر غربي” را هم وقتي پاي منبر مي نشستي ياد گرفتي, نه?
  واقعا اينجا هم مردم و هم دولت (که منتخب مردم هست) به انسان احترام مي گذارن. من خودم ۲ سال که دارم آمريکا زندگي مي کنم و به قول باطبي عزيز آرزو مي کنم کاش هر ايراني حداقل شش ماه بياد اينجا زندگي کنه تا با تک تک سلول هاش معني حقوق بشر را درک کنه و بفهمه چه حقوق اوليه در ايران از مردم ما دريغ شده…
  با آرزوي برقراري دموکراسي در ايران

 28. شبساهد می‌گوید:

  خانم دولتشاهی
  شما خود برای رادیو زمانه که از دولت فخیمه هلند پول می گیرد، قلم می زنید چرا طوری برخورد می کنید که گویا مستقلید و بقیه در ایران پول می گیرند؟؟ دو رویی تا کی؟ ] چرا این حرف ها را در رادیو زمانه نمی زنید؟

 29. تورك می‌گوید:

  مگه جدايي طلبي جرمه؟

  خورشید: جرم رو که قانون تعیین می کنه و خب طبق قانون بله جرمه. ولی من فکر کنم منظور شما این بود که مگه ایرادی داره جدایی طلبی؟‌ از نظر من اگر از طرف دولت بیگانه سازماندهی بشه و در واقع به شکل توطئه باشه برای ایجاد آشوب و خشونت تو یه منطقه و به هم زدن امنیت یک کشور، بله. (وگرنه به نظرم مردم یک خطه حق دارن اگر دلشون خواست به یک کشور دیگه بپیوندن. به شرطی که این خواسته اکثریت مردم یک منطقه باشه و خواسته اکثریت هم طی یک روند دموکراتیک سنجیده شه نه با ایجاد رعب و وحشت و توطئه و شستشوی مغزی و دامن زدن به حس های شونیستی غیره. بماند که اون سنجش دموکراتیک هیچ موقع اتفاق می افته و اگر اتفاق بیفته هم هیچ موقع به شکل دموکراتیک خواسته مردم عملی نمی شه.)

 30. GreenYears می‌گوید:

  I also live in the US. I completely understand your opint of view. I agree that the US does not care about human right in other countries (and even in their own country, until there is a forced demand from media here). However, it is very hard for people who live in Iran to know about the truth. They don’t have access to the free media, they haven’t seen the situation in the US, so they see US as a complete paradise where you don’t need to ask for your rights. This also includes people who physically live in the US, but are mentally limited to their old previous Iranian community

 31. turk می‌گوید:

  shoma chera hame chiz ro be shekle totee mibini, agha jan mane turk mikham be zabane torki bacheam dars bekhoone chera nemizarid?

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.