ترک سیگار، بهترین عیدی به خودم!

ترک سیگار، بهترین عیدی به خودم!
فکر کنم ترک کردم! بعد از دوازده سال که البته یه سالش رو ترک کرده بودم، الان درست پونزده روزه که نکشیدم، بعد از غذا و سکس و شراب هم مقاومت کردم و نکشیدم و هی آدامس نیکوتین جویدم. خیلی کم هم دلم می خواد. روزی سه چهار بار. اصلا الان باورم نمی شه چطوری روزی یه پاکت می کشیدم.
اولش چون حناق گرفته بودم و آنفولانزا پدر گلو و سینه ام رو در آورده بود نمی تونستم بکشم اصلا. بعدش دزده که وسایلم رو زد، دیدم دیگه داره از زمین و زمان برام می باره و خیلی بیچاره ام، باید یه کار خوب و اساسی واسه خودم بکنم و گرنه دیگه مصداق کامل یه بازنده می شم. خلاصه دیدم بهترین کار همینه که یه حال غیر جنسی به بدن خودم بدم. (حال جنسی که مشکلش حل شد با کنار گذاشتن قرص های ضد افسردگی!)
ولی اعتراف می کنم جدا کار مشکلیه. یعنی همه اش انگاری یه چیزی کم دارم. هی کلافه ام. هی دنبال یه چیزی می گردم. هی انگار باید یه چیزی بخورم که نمی دونم چیه. بیخود نبود این دکتر روانپزشکه به من گفت الان ترک نکنم. مثل اینکه یکی از سخت ترین ترک اعتیادها همین ترک سیگاره و بعد چون این احساس می کرد من اوضاع روحی ام خیلی خرابه می گفت الان یه بار جدید اضافه نکن به خودت. ولی من فکر کنم اگه بتونم ترک کنم سیگار رو خیلی احساس خوبی بهم بده، یعنی بهم احساس با اراده بودن بده و اعتماد به نفسم در نتیجه بره بالا، واسه همین فکر کنم اتفاقا روحیه ام رو بهتر کنه.
فقط یه توصیه ای دارم به اطرافیان آدم هایی که دارن سیگار رو ترک می کنن. لطفا عوضی نباشین! یعنی یه کسی که می خواد ترک کنه، واقعا از نظر جسمی و روانی خیلی تحت فشاره، بعد اگه مثلا تا اومد حرف از این زد که چقدر دلش سیگار می خواد، بهش اخم و تخم کنین، کمکی نکردین. به جاش هر موقع حرف از سیگار زد، باهاش مهربون باشین، بگین درکش می کنین و از این حرفا. یا اینکه اگه از گذشته سیگاری بودنش حرف زد، نگین اه اه چه گهی بودی و از این حرفا، چون باز اشاره منفی به دوران سیگاری بودن طرف کمکی بهش نخواهد کرد جز اینکه حرصش رو درآره و احیانا وسوسه اش کنه برای حالگیری هم که شده بره یه پاکت دود کنه تو صورت طرف! بعضی از دوستای من یه خورده عوضی ان در این مورد، اما خدا رو شکر این همخونه من خیلی ماهه و کلی شوخی می کنه باهام و عصبی شدن هام رو هم تحمل می کنه که راحت تر این دوره رو تحمل کنم. اون روزی می گه به منم آدامس نیکوتین بده من معتاد به دود سیگار تو شده بودم حالا تن منم درد می کنه! بعد هم نشسته همه تخمه هایی که من خریده بودم به جای سیگار کشیدن بخورم ورداشته خورده!
خلاصه این عیدی من به خودم بود. با وجود همه اتفاقایی که افتاده کلا حالم بهتره. هر از چندگاهی الکی می زنم زیر گریه که به نظرم نشونه خوبیه چون من مدتها بود نمی تونستم راحت گریه کنم و انگار شاخک های حسی ام لمس شده بود. اصلا انگاری این یه سال گذشته خواب بودم. خیلی وقت تلف کردم، خیلی از کارهام عقب افتادم. ولی فکر کنم این دزدیه و اینکه باعث شد وضعیتم مشخص شه که این ترم نمی تونم فارغ التحصیل شم هم کلا ترمز خوبی بود که همه این فشار ها بره کنار و بتونم حالا با آرامش و به دور از استرس زمان بشینم تزم رو بنویسم و پروژه ام رو انجام بدم و واسه کار آینده ام تصمیم بگیرم.
اینا رو نوشتم برای اینکه اگه کسی دیگه ای به فکر ترک سیگار هست بدونه کار مشکلیه و بدونه که خیلی باید روش فکر کنه و حتما از اطرافیانش بخواد که باهاش راه بیان و بهش کمک کنن. اگر تجربه موفقی در مورد ترک سیگار دارین بنویسین شاید به درد یکی خورد.

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

51 پاسخ به ترک سیگار، بهترین عیدی به خودم!

 1. مجید می‌گوید:

  جورج برنارد شاو می‌گه که چه کسی گفته که ترک کردن سیگار کار سختیه؟ من خود تا حالا «بارها» سیگار رو ترک کردم!

  خورشید: دم برنارد شاو گرم که می فهمه من چی می گم!

 2. Roya می‌گوید:

  حالا من که سیگاری نبوده‌ام ولی این اعتیاد به وب‌گردی و صدبار در روز گوگل ریدر چک کردن انصافا به نظر سخت‌تر میاد مخصوصا اینکه هیچ آدامسی هم براش وجود نداره :(((
  ا، راستی عیدت مبارک.

  خورشید: آره اون که اعتیاد اعظم هست. مثل اعتیاد به هروئینه که می گن یه بار مصرف کنی دیگه نمی تونی ترک کنی! اگه قرصی چیزی واسش اختراع شد به منم خبر بده! عید تو هم مبارک 🙂

 3. hashem می‌گوید:

  bad az Sexo sherabi ke neveshty mano koshte 😀 baba Oghde ee 😀

  خورشید: چرا عقده ای؟ خب این ها وبعد از غذا مواقعی هست که بیشتر از هر موقعی آدم سیگار دلش می خواد. به گمونم تو یه خورده ندید بدید هستی که فکر می کنی نوشتن از این چیزها معنی اش می شه عقده ای بودن 😀

 4. عبدالقادر بلوچ می‌گوید:

  سال نوو ترک سیگار را تبریک می گم

  خورشید: خیلی ممنون، سال نوی شما هم مبارک 🙂

 5. گیس طلا می‌گوید:

  مهم نیست یک ترم این ورتر یااوون ورتر چه اهمیتی دارد…چند سال دیگه حتی یادت نمی یاد کی بود که دفاع کردی…وقتی جلسه دفاع من تموم شد بیرون اومدم و تو حیاط دانشکده ایستادم و با خودم گفتم …این همه استرس واسه این لحظه؟ همین؟

  خورشید: آره از نظر زمانی اونقدرها مهم نیست. ولی مشکل اینه که کلی باید پول بدم یه ترم دیگه ثبت نام کنم.

 6. س می‌گوید:

  من برای جبران فضای گنده‌ی خالی سیگار بعد از ترک تا 6 ماه بطری آب بسته بودم به دستم و هر وقت فضای خالی وحشتناکش میومد با آب پرش می‌کردم. هنوزم گاهی برای هندلینگ هوس سیگار و پرخوری و بعضی وقتا شکلات و این جور چیزا مجبورم به حضرت آب معدنی متوسل بشم!
  اون شش ماه اول تقریباً روزی هفت هشت لیتر آب جای یه پاکت سیگار رو برام پر می کرد. اگه چیزی برای پرکردن این خلا پیدا نکنی کارت خیلی سخت‌تر می‌شه. بعضیا با میوه و شکلات و آجیل و هله هوله پر می‌کنن این فضای خالی رو ولی بی‌ضررترین و سالم‌ترینش فکر کنم همون آبه!
  پست قبلیت درباره دزدیده شدن وسایلت رو که خوندم خیلی ناراحت شدم. میس یو!

  خورشید: ا! پس تو هم ترک کردی؟ آب رو هم امتحان می کنم اگه لازم شد. فعلا این آدامسه داره جواب می ده. هفته دیگه هم می رم این برنامه دانشگاه واسه ترک سیگار مثل اینکه یه قرصی چیزی هست می دن. به هر حال بد دردیه! میس یو تو. مخصوصا الان که عیده و خاطرات عید اون سال 🙂

 7. Avazi می‌گوید:

  خورشید: دلم سیگار میخواد.
  من عوضی: وای وای (با اخم و تخم) .
  lol عیدت مبارک .
  that was just a joke. I had to do it

  خورشید: :))))

 8. طاها بذري می‌گوید:

  خیلی جالبه. اما من اگر پیپ کشیدن رو ترک کنم قطعا حداقل 10 کیلو وزن کم می کنم ! اونم به این دلیل که عادت کردم پیپ رو وقتی شکمم پره بکشم. برای همین بعضی وقتا توی یک روز چند نوبت قضا می خورم تا بتونم پیپ بکشم.
  نتیجه اخلاقی : بعضی وقتا ترک اعتیاد موجب مرض است!

  خورشید: هاها، سیگار برعکسه، آدم اشتهاش زیاد می شه ترک می کنه معمولا یه خورده چاق می شه.

 9. فواد می‌گوید:

  خورشید خانوم عزیز سلام .
  یه نویسنده فرانسوی که اسمشو نمی دونم میگه : ترک کردن سیگار خیلی کار راحتیه ، من تاحالا هزار بار این کارو کردم !
  البته من خودم آخرین باری که از مواد آرامش بخش استفاده کردم شیش سالم بود که البته اولین بارمم بود . بابام گفت بیا قلیون بکش!
  من خیلی کوچواوتر از شمام ، فقط می خواستم بگم که یه نفر که می خواد یه چیزی رو ترک کنه اول باید حساب کنه که می تونه از پس حرفای نیش و کنایه دار بقیه ام بر بیاد یا نه .
  امیدوارم سال خوبی داشته باشی خانوم .
  من همیشه خدا وبتو می خونم.

  خورشید: مرسی فواد جان برای نظرت. امیدوارم تو هم سال خوبی داشته باشی و هیچوقت گیر این اعتیادها نیفتی!

 10. farhad می‌گوید:

  salam doost e aziz
  man bad az 15 saal cigar ro tark kardam , nokaati dar in rabeteh mitoonam begam ke shayad betooneh be kheili`ha komak koneh vali motassefaneh man nemitoonam type farsi bekonam va az in ham ke finglish benevisam badam miaad be nazaret chikar konam ?

  خورشید: همون پینگلیش بنویس من یه خلاصه ای ازش رو فارسی می نویسم بعدا. مرسی 🙂

 11. Nikahang می‌گوید:

  خوش به حال خودم که قبل از سيگاری شدن ترکش کردم!

  خورشید: کوفت!

 12. Maryam می‌گوید:

  فکر میکنم اگر شرطی شدن ذهن از بین بره مساله حله.
  البته کار خیلی سختی نباید باشه /لااقل واسه آدمی مثل تو ./چون بابای من بعد از سی سال و داییم بعد از 25 سال ترک کرد.
  اما یک پاکت در روز خیلی وحشتناکه!چطوری هنوز زنده ای خورشید جان؟

  خورشید: نمی دونم چطوری زنده موندم!

 13. Sara می‌گوید:

  We are proud of you, as always 😉

  خورشید: 😀

 14. ... می‌گوید:

  congratulation,that`s great that you are quitting.you can also use Nicoderm patches,in addition to nicotine gums,there`s this pill,Chantix,which has had great results too,good luck and happy nourooz!

  خورشید: مرسی. هفته دیگه وقت دارم از برنامه ترک سیگار دانشگاه. مثل اینکه این قرصا رو مجانی می دن. نوروز شما هم هپی باشه 🙂

 15. leyla می‌گوید:

  چه باحال! هم لپ تاپمو گم کردم با همه مشقام توش، هم در حال ترک سیگارم تقریبا به همون دلیل تزریق احساس با اراده بودن!! فقط همخونه هام باحال نیستن مثل تو 😉

  خورشید: :)))) چه تصادفی! پاشو بیا اینجا پیش خودمون بهت می رسیم. 🙂

 16. Apple می‌گوید:

  صنم= آینه عبرت:ى هه هه:) عکستم شطرنجی می کنیم می زنیم به در و دیوار وبلاگستان:ى اوکی؟:ی

  خورشید: ببخشید، دیگه تکرار نمی شه. دست خودم نبود، امکانات نبود 😀

 17. k1-35 می‌گوید:

  از صمیم قلب امیدوارم موفق بشی، کار خیلی بزرگیه، نتیجشم عالیه. ضمنن عید شما مبارک، به هر حال مرشدی گفتن… خواستم بگم من یادم نمیره، عید رو شاید فراموش کنم، مرشد رو هرگز 🙂

  خورشید: مرسی مرشد اعظم 🙂 عید شما هم مبارک. درضمن یه فکری باید بکنی مرشدگوزو که به درد نمی خوره!

 18. Madame M. می‌گوید:

  خورشيد خانم عزيز اولا که عيدتون مبارک باشد و صد سال به اين سالها. بعد هم من حدود 15 سال است که ترک سيگار کردم به اين روش اولا که تلفن کردم به همه دنيا گفتم (تو هم اين کار را در وبلاگت کردي) بعد آب داغ و لواشک را جانشين کردم. آب داغ يک جورهايي احساس سوزش خفيف سيگار را در گلو را تداعي مي کند. ثالثا هر وقت دلم مي خواست سيگار بکشم مي گفتم اين يکي را هم نمي کشم تا يک ساعت ديگه و همين طور ساعت ها کش آمد و سال ها شد. ولي يک توصيه مهم داشتم که يادگار از يک دکتر خوب است ان هم اينکه اگر احيانا روزي روزگاري فکر کردي که ترک کردي مبادا فکر کني که ديگه من که ترک کرم و يک پک که اشکالي ندارد. همان يک پک نرم افزار سيگاري بدنت را به کار مي اندازد و برو که رفتي براي يک راند سيگاري شدن ديگر. خلاصه هرگز گلو حتي يک پک را هيچ وقت نخور مگر از اراده فوق العاده خودت خيلي مطمئن باشي. موفق باشي و سال خوبي را آرزو مي کنم
  مادام ميم (مسرت)

  خورشید: مسرت جان خیلی ممنونم از اینکه این پیغام رو نوشتی. حس خوبی داره ببینم کس دیگه ای هم این راه رو رفته و موفق بوده. راستش رو بخوای یکی از دلایلی که نوشتم تو وبلاگم همین بود که اعلام عمومی بشه بعدا اسباب خجالتم بشه اگه خواستم باز بکشم. فعلا که مقاومت کردم حتی یه پک هم نزدم. تا ببینم چی می شه. راستی سال نوی شما هم مبارک 🙂

 19. دیانا می‌گوید:

  خورشید عزیز٬ امیدوارم که عیدی خودت به خودت٬ پایدار و ماندگار باشه.
  اما در خصوص انتقال تجربه ها اگرچه من هیچ تجربه ی شخصی ندارم ولی به قول رضا مارمولک!(البته بازسازی شده اش!): به تعداد آدمها راه وجود داره برای ترک سیگار!.
  پدر بزرگ من زمانی راهش رو پیدا کرد که از زبون دکترش شنید احتمال سکته ی قلبی اش به مراتب بالاست و ترک سیگار می تونه خیلی به بهبودش کمک کنه٬ دقیقا از همون لحظه تصمیم گرفت و بعد از ۳۰سال سیگار کشیدن٬ اون رو بدون هیچ مقدومه و موخره ای بذاره کنار.
  می دونی٬ شاید پیچیدگی های فکری و شخصیتی آدمها نقش بسیار مهمی داشته باشه توی موفقیت یا عدم موفقیت آدمها توی زمینه ی ترک سیگار. هر چی این پیچیدگی ها بیشتر باشه٬ متاسفانه احتمال ترک قطعی کمتره. حالا چون شما شخصیت دوست داشتنی دارین ولی در عین حال مدام در حال عبور از ضخره های صعب العبور هستین٬ در نتیجه می طلبه که مدام هوشیار باشین و تمرین کنین و هوای خودتون رو داشته باشین و در واقع باید روی تغییر لایف استایل تون کار کنین و این تغییر هم چیزی نیست که یکباره بوجود بیاد٬ بخصوص که خودتون نوشتین:«فکر کنم ترک کردم!» و از طرفی هم قبلا یه سال سابقه ی ترک داشتین. شرایط شما من رو یاد انارستان می اندازه٬ ما هم یه عده تپل! هستیم که داریم تلاش می کنیم لایف استایل مون رو تغییر بدیم و عادت خوب ورزش کردن و محدود کردن میزان کالری مون رو توی زندگی مون ایجاد کنیم و با چک کردن کاهش وزن مون می بینیم که چند درجه به سمت لایف استایل بهینه چرخیدیم و اگه احیانا هم کاهش وزنی نداریم٬ بررسی می کنیم که چه دلایلی این وسط نقش داشته و کجای کار رو اشتباه پیش رفتیم٬ به مدد حلقه ی حمایتی که انار عزیز به کمک سایر بچه هایی که این مکان و به عبارتی باشگاه مجازی رو پیدا کردن٬ من شخصا تونستم ۱۴کیلو کم کنم و در مقابل کلی به معلومات جنبی ام اضافه کنم. یه جورایی ما از این اجتماع نیرو و انرژی می گیریم تا بتونیم به عهد و پیمانی که با خودمون بستیم وفادار بمونیم.
  حالا شما هم شاید بهتر باشه که خودتون رو در اسرع وقت به همچین مکانهایی متصل کنین که اگه احیانا از خودتون غافل شدین٬ دوستانی باشن که بلافاصله با همدلی و همراهی شما رو به خودتون بیارن. اگه احیانا توی دنیای حقیقی یا مجازی جایی رو سراغ ندارین من دعوت تون می کنم که انارستان دیدن کنین و اگه دوست دارین عضو بشین و به حلقه ی حمایتی ما هم انرژی بدین و هم انرژی بگیرین. اگرچه شما تپل! نیستین ولی بعید نیست که با ترک سیگار٬ «تپل بعد از این» باشین! و همیشه گفتن٬ پیشگیری بهتر از درمانه!. آدرس وبسایت ورزشی- رژیمی انار عزیز این هستش:
  http://weightloss.anarkhanoom.com
  به هر حال خواهش می کنم که از خودتون غافل نشین و همین نقطه ی عطفی که توش هستین رو به فال نیک بگیرین و منحنی لایف استایل تون رو بهش سیرصعودی بدین٬ لطفا.
  داشت تبریک سال نو یادم می رفت٬ سال جدید رو که مبارک شروع کردین٬ امیدوارم که در این سال شاهد موفقیت های بیش از پیش تون باشیم.
  دیانا حراف الممالک انارستانی!

  خورشید: دیانا جان خیلی ممنونم از پیغامت و خیلی از آشنایی باهات خوشحالم. سال نوی شما هم مبارک. فکر کنم به زودی لازم باشه منم بیام سراغ وبلاگ ورژشی رژیمی انار.

 20. محمودرضا می‌گوید:

  من یه عمریه دارم روزی سه چهار تا نخ می کشم باهاشم حال می کنم هیچ وقتم فکر ترک کردن به سرم نزده. البته با روزی یک پاکت کشیدن هم موافق نیستم و اصلا فکر نکنم بتونم این کار رو بکنم.
  ولی فکر می کنم سخت ترین قسمت ترک سیگار وقتیه که مشروب می خوری. اگه اون موقع رو بتونی تحمل کنی بقیه اش راحته.
  در ضمن تا جایی که من می دونم آدامس نیکوتینی یه نوع تقلبه:)
  ولی مطمین باش که این کار شدنیه من بابام پارسال بعد از چهل و خورده ای سال سیگار کشیدن یهو گفت می خوام دیگه نکشم و به همین راحتی که می گم ترک کرد.

  خورشید: می دونم چی می گی. شاید اگه منم سه چارتا در روز می کشیدم هیچوقت به فکر ترک کردن نمی افتادم چون من واقعا سیگار رو داستم و کلا باعث اتفاقای خوب شده تو زندگی! (یعنی خب با آدمای سیگاری غریبه مثلا تو مهمونی و دانشگاه و غیره سر سیگار کشیدن آشنا شدم و بعد دوستی های عمیق تر به وجود اومده!) ولی خب من ظاهرا جنبه ندارم و از یه پاکت پایین تر نمی آم. چند بار شده خواستم کمش کنم ولی نشد. واسه همین دیدم تنها راهش اینه که کلا ترک کنم.

 21. kourosh می‌گوید:

  doooroood sale not mobarak man az khnandehaie herfe yyye webetam va in eydy ro az tahe del tabrik migam bet jalebe man hoodoode6 mahe ghabl tark kardam va posty dar webam dar in bare dadam ke tavajoheto be khoondanesh jalb mikonam motmaen bash kheili komaket mikone chon tajrobiate movafaghyat bary toosh hast…. sale not mobarak
  http://www.kouhdaragh.blogsky.com/?PostID=68

  خورشید: مرسی کوروش جان از لطفت. نوشته ات رو خوندم و بابت فوت پدر هم متاسفم. سال خوبی داشته باشی 🙂

 22. مهدی می‌گوید:

  چه طور دلت اومد سیگار رو ترک کنی؟!
  من که به عنوان عیدی به خودم یک سیگار خوب رو امتحان کردم, حالی داد بس خفن!
  تصور کن لحظه ای که سیگار خوشکل نازنین را در دست می گیری و گوشه لب می گذاری و روشن می کنی و بعد هم پک اول را می زنی ….. وای چه حال می ده ….. من که رفتم سیگارم را آتیش کنم.

  خورشید: عجب بدجنس وسوسه گری هستی!

 23. alireza7sale می‌گوید:

  khoda kheyret bedeh khahar….ajret ba khode khoda…dardo balat bokhore tros are ye seriaz in mardhaye moootad…..

 24. alireza7sale می‌گوید:

  rasti……ageh ahle dastan va karikator va graphic hasti be weblogams ar bezan lotfan…

  خورشید: باشه حتما.

 25. milad می‌گوید:

  بدبخت سیگار تا باش هستی براش می میری وقتی ترکش می کنی بدترین صفات رو بهش می دی
  بیاید با سیگار مهربان تر باشیم

  خورشید: :)))

 26. سعید می‌گوید:

  سال نو مبارک!
  چه جالب من هم دارم روی تزم کار می کنم و من هم 7 -8 روز که سیگارو ترک کردم. این دومین تلاش است. اولی 2-3 ماهی طول کشید. البته من به اندازه تو نمی کشیدم. روزه 3-4 تا. 2 هفته قبل رفتم یک کلاب و یک مقدار زیاد کشیدم. یک دفعه دیدم که دیگر از سیگار خوشم نمی آید. مال من هم یک جور جایزه به خودم بود که تنبلی تز و تنهایی نسبی را جبران کند. خوبیش این است که دور من کسی سیگاری نیست و این طرفها مثل خیلی جاهای دیگر تو فضاهای سر بسته و حتی کافه و بار هم سیگار نمی شود کشید. ادامه بده! من هم تلاش می کنم.

  خورشید: اوخ اوخ حرف از تز نزن که اون از سیگار هم بدتره! موفق باشی 🙂

 27. mou می‌گوید:

  hi , i love cigarret and i nver can live without that and i think you too and if you start again you will use more than one pacage everyday . i think people who are not smoker , lose very important things at life .

 28. نيکو می‌گوید:

  خورشيد جون سلام..من مشکلم و بدبختيم درست برعکس توئه.. هميشه دلم ميخواسته سيگاری بشم ( و حتی معتاد! ) ولی من بدبخت استعدادشو ندارم.. بارها سيگار خريدم، سر ساعت کشيدم، حتی زنگ ساعت رو تنظيم کردم که يادم نره و سيگارم رو بکشم ولی بازم نشده… يه بار ؛ به جان مادرم قسم، رفتم ده تا نخ سيگار گذاشتم کنار هم و پشت سر هم کشيدم که حتمنه حتما معتاد بشم، به حال مرگ افتادم ولی بازم نشد.. يادم نميره…اصلا هوس نميکنم…نميدونم چيکار بايد بکنم..برام عقده شده.. يه بار ايران حتی ترياک هم کشيدم ولی بازهم نشد…الان سيزده چهارده ساله که با همه زوری که زدم چهار پنج تا پاکت سيگار بيشتر نکشيدم .. نميشه.. هيچ کس هم منو درک نيکنه…حاضرم حتی هروئينی بشم ولی سيگاری بشم ولی نميشه… شانس ندارم..منهم اينجوری بدبختم ، چيکار کنم…نصيحتمم نکن مثل همه که خوش به حالت و ضرر داره و نکن و غيره..من اين حرفا حاليم نيس.. من بايد حتما معتاد بشم وگرنه ناکام از دنيا ميرم…:(

  خورشید: امیدوارم خدا شفات بده :)))))))

 29. پایدار می‌گوید:

  باسلام
  منظور شما از «بعد از غذا و سکس و شراب» چیست؟

  خورشید: منظورم بعد از غذا و سکس و شرابه.

 30. سال نو مبارک آرزوی سالی خوب و خوش همراه با سلامتی و آرامش خاطر برا ی شما

  خورشید: ممنونم برای شما هم به همچنین 🙂

 31. دختر همسایه می‌گوید:

  من خودم سیگاری نیستم ! ولی سیگاریها رو دوست دارم!!:-)
  خورشید خانم عزیز سال نو مبارک …من خوش بختانه همیشه از سیگار بدم اومده و برای همین نکشیدم ….اما میدونم اگه سیگاری بودم از اونایی بودم که ممکن بود ترک برام سخت بود…میدونی چرا? چون شخصیت هر آدمی باعث میشه که عکس العملش برای چیزهای مختلف فرق کنه…اصلا فکر نمیکنم به اراده بستگی داشت باشه …..بعضی خیلی آسون اشغالهای کمدشون رو دور میریزن …بعضی سالها اشغالها رو نگه میدارند… البته بماند اون احتیاج به نیکوتین که در همون ۱۰ روز اول نکشیدن… احتیاج به نیکوتین هم در بدن از بین میره … میمونه اون وضغیت روحی بعدش …اونه که آدم باید اساسی روش کار کنه… در کارت موفق باشی و امیدوارم که سالی بهتر از همیشه در پیش داشته باشی

  خورشید: خیلی ممنونم دختر همسایه عزیزم. اتفاقا از اونهایی هستم که وسائل کمدم رو هم دور نمی ریزم. اون حالت روانی اش سخت تره 🙂 سال خوبی داشته باشی تو هم.

 32. آفت سیگار می‌گوید:

  من روزی 30 نخ سیگار میکشم! 15 سالی هستش از دوم راهنمایی! الانم سرچ کرده بودم واسه ترک سیگار از اینجا سر درآوردم!فکر نکنم بتونم ترک کنم…
  عیدتون مبارک و موفق باشید.من دارم میرم بمیرم! مرگ درمان واقعی همه دردهاست

  خورشید: ببین فکر کنم چاره اش این باشه که مثل من مریض بشی اصلا نشه بکشی، بعدش از اونجا شروع کنی به ترک.

 33. nasrin می‌گوید:

  سلام. بهتون تبریک میگم. هم سال نو رو و هم ترک سیگارت رو! امیدوارم مادر روزگار آبستن حوادث خیلی خوبی در سال 87 برات باشه! من سالهاست که وبلاگ های مختلف رو میخونم خصوصا از وقتی تنهایی مجبور شدم ایران رو ترک کنم و تو غربت کار کنم.صادقانه بگم بین وبلاکهای خانمها این شیرین ترین و با حالترین وبلاگی هست که میخونم! شاید بخاطر صراحتشه…یا صداقتشه….یاشیرینی قلم نویسنده اشه…یا…نمیدونم فقط آرزوی بهترین ها رو برات تو این سال میکنم مخصوصا بد از این که دزد به آدم میزنه معمولابدش روزگار مهربونتر میشه:))

  خورشید: سلام نسرین جان. ممنونم از کامنت پر مهرت. خوشحالم کردی. سال نوی تو هم مبارک.

 34. Foaad Khaknezhad می‌گوید:

  سيگار حيفه كه آدم تركش كنه ! به خدا !

 35. armin می‌گوید:

  eydet mobarak bashe va eydiit.
  manam ham sigar keshidan bishtar baram mohiti keh ijaad mikard, jazbam kard.
  hatta age tanha boodam, doost dashtam vasaete karam dar halike beh hamoon karam ham fekr mikonam, yeh gosheii biiestam va sigar bekesham.
  Iran choon nakhi mishod khariid, hamoon roozi yeki 2 taa, amma in tu USA lanati chon nakhi nemishe, dige manam shodam basteii yeh rooz.
  dafate avval keh yeh baste mikahridam, 2-3 taa mikeshidam va bagheyyash ro mizashtam satle ashghal, (bemanad keh bad az 2-3 saat iraftam baresh midashtam)
  kholaase, az in adamshaa va ghorshaa ham , yaa hatta keremi keh beh daste mimaali, ghabool nemikardam estefaade konam.
  yeh dafe kamle ghat kardam, aslan fekr nemikardam ingahdr sakht bashe, 2-3 rooze avval [bebakhshid in kalamaroo estefade mikonam]]
  jer khordam rasman.
  hala shoma keh 15 rooz gozashte, dieg in marahel roo rad kardi, vali age baa yeh mosaaferat shoro koni baa dostan, rahattar mishe.
  in nekate beh man komak kard:
  1. dalili roo keh daari baraye tark kardan beh khodet yaad avari kon (hala har dalili hast
  )
  2. lahzeii roo beyaad beyaar keh avvalin sigaret roo bad tark mikeshi, bad az 2-3 pok pishimoon mishi mesle chi, chon adama hafezeii keh dare azash ghalat hast
  chon vaghti tu chnad sat nemikeshi, bad ye doone bekeshi kheyli michasbe vali bad az chand rooz aslan oon mazzaroo nadare
  3. oon ehsaas hegharati keh bad az shekastane tark mikoni roo yadet bemoone, choon kheyli mohemme, hata aghe keshidan yaa nakeshidan mohem nabashe, oon hesse kheyli mohemme , baraye hamin behtar beh keylihaa begii keh nemikeshi taa oon hesse mobareze kardan gahvitar bashe.
  inghar keh nemikhahi ghororet beshkane.
  hala hekayat tark kardane “allame mohamamd taghi jafari ” roo keh khodesh baramoon tarif kard behet begam.
  in agha beh shddeat sigari bood, hatta vaghti sokhanraani miakrd hey poshte sare ham sigar mikeshid, keh yeh baram sigaroo bar aks gozashte bood dahanesh.
  in avvalesh gofte bood keh man bad a zghaz faghat yeki mikesham.
  bad chon havas mikard bekesh, saate 10 sobh migofte nahar roo beyaariin!!
  khanomesh bande khoda migoft mard age mikhahi sigar bekeshi khob bekesh alaan keh vaghte nahar nist.
  kholase yeh rooz rafte bood bozorgdashte “eghbal laahori” tu pakistan va yeh shre az bo ali sina mibine, va dige nemikesh.
  4. yeh chiz baraye khandeh, dar morede sigar keshidan migan keh mesle hamlegi mimone yaa hasti yaa nist, yeh zarre nemishe.
  agar shrayeti pish oomad keh hala yeki yaa 2 taa keshidi, lazem nist begi beh bagheyye va alaam koni chon in roheyey adamoo kharab mikone (manzooram in nist keh dorough begi, davtalab nashoo baraye toozih dadan.
  dafeye bad aghe khasti bekeshi Taryaak beksh, ham az sigar behtare ham zareresh kamtare!!!!

 36. Ehsan می‌گوید:

  داری بچه مثبت میشی خورشید؟ :دی ولی خوب بود یه تنبیهی چیزی هم واسه برگشت به سیگار در نظر میگرفتی و اینجا مینوشتیش.
  نوروزت به نکویی آراسته باد.امیدوارم این سال جدید برات همراه باشه با بهترین اتفاقات زندگیت.
  مثل همیشه سبز باشی و پویا.

  خورشید:‌آره دیگه پیر دارم می شم! تنبیه هم اینکه ان می شم جلوی خواننده های وبلاگ. عید تو هم مبارک.

 37. زیتون می‌گوید:

  صنم جان،‌هر چی برای دزدیدن لپ‌تاپت ناراحت شدم برای ترک سیگارت خوشحال! برای نگه‌داشتنش ورزش کردن بهترین راهه. هر روز پیاده روی و ورزش… هم باعث می‌شه بفهمی نکشیدن سیگار چقدر نفست رو روز‌به‌روز آزادتر می‌کنه و هم قوی‌تر و ضد سیگارتر می‌شی. اینو من تو دوره‌ای که یکی از خانم‌های همسایه رو ترک می‌دادم فهمیدم. هر روز یه ساعت می‌رفتیم گردش و هر روز مسافت بیشتر و سربالایی‌های خفن‌تر… از اینکه پیش بابک هستی هم خوشحالم(آخه بگو به تو چه:)خوب چکنم خوشحالم دیگه)تزت هم افتاد عقب نگران نباش. به‌قول بعضیا ننه، حتما توش حکمتی‌ هست و قراره نمره‌ی خیلی بالایی بگیری:) عیدت مبارک:× سال خوبی داشته باشی!

  خورشید: مرسی زیتون جون برای توصیه ها. پیاده روی زیاد می کنم ولی اصلا وقت ورزش پیدا نمی کنم. عید تو هم مبارک.

 38. Ida می‌گوید:

  for a second i thought, how is it like getting comments from ppl u dont know?ive been reading this site for a long time, n when u wrote that u r quitting, i realized i actually knew u were a smoker!lol..personally im a privacy freak,lol..so its just very interesting to see the differences among ppl..i hope u keep it up with the quitting process..and happy eyd e nourooz :).

  خورشید: آره من کلا همه چی زندگی ام عمومی شده! عادت کردم دیگه. عید تو هم مبارک 🙂

 39. علی می‌گوید:

  الان به نظرت دیگه سمت و سوی سیگار نمی ری یعنی؟! قبلنا می گفتن که چقدر بده که آدم مریض شه! ولی مثل اینکه شما مریض شی خوبه برات!
  احتمالا دو سه تا آنفاکتوس و یکی دو تا هم سکته مغزی خیلی مفید باشه برات! شاید چیزای دیگه ای هم ترک کنی! البته خدا نکنه! :دی

  خورشید: نه علاقه ای ندارم آنفاکتوس و سکته مغزی کنم. ترجیح می دم سیگار بکشم به جاش!

 40. دیانا می‌گوید:

  خورشید خانوم تو داری سیگار رو ترک می کنی ولی نمی دونم چرا من هیجان دارم! و هی میام اینجا رو می خونم. الان هم اومدم که تبریک بگم بابت اینکه سه هفته مقاومت و پایداری داشتی که الحق تبریک گفتن هم داره. ضمنا خریدن یه پدومتر(گام شمار) خیلی بهتون کمک می کنه که اکتیو تر باشین. چون نوشته بودین فرصت برای ورزش ندارین و فقط خیلی پیاده روی می کنین٬ در نتیجه پدومتر باعث می شه که میزان فعالیت روزانه تون رو برحسب قدم بسنجین و تشویق بشین که روزانه کمی به تعداد قدمهاتون اضافه کنین. انار عزیز این شمارش رو به ما تپل ها پیشنهاد داد که اکثرمون از این شمارش خیلی نتیجه گرفتیم.
  اگه تصمیم به خریدش گرفتین(که توصیه می کنم حتما اینکار رو بکنین) یه پیشنهاد دیگه هم دارم که پولهایی رو که روزانه بابت خرید یه بسته سیگار صرف می کردین رو هر روز سر صبح بریزین توی یه قلک کوچک. و آخر هفته یا ماه این پول رو صرف خودتون بکنین و برای خودتون کادو بخرین که یکی اش می تونه همین پدومتر باشه. ضمنا از تقویت خودتون غافل نشین و حتما حتما روزی یه قرص مولتی ویتامین بخورین تا بیشتر به بدن تون کمک کنین برای سم زدایی.
  ببخش که پرحرفی می کنم ولی خیلی ذوق زده ام که شما همچین تصمیم بزرگی گرفتین.

  خورشید: مرسی دیانا جان از لطفت. خودم هم هیجان دارم هی روزها رو می شمرم! فکر نکنم پدومتر بخرم اصولا با این چیزا میونیه ای ندارم ولی قرص مولتی ویتامین پیشنهاد خوبی بود. می گیرم حتما 🙂

 41. پانی می‌گوید:

  عيدت مبارک صنم جان :)، روزهاي بدون دودي داشته باشي :*

  خورشید: مرسی پانی جان. عید تو هم مبارک باشه 🙂

 42. omid می‌گوید:

  تاحالا فكر كرديد چرا بين چندين ميليون نفر مخترع در طول تاريخ يه نفر زن وجود نداره ؟ من كه فكر ميكنم زن ها هنوز به مرحله انسان بودن و تكامل نرسيدن و يه چيزي بين انسان و ميمون هستند. نظر شما چيه ؟

  خورشید: من نظرم اینه که شما قرصات رو پشت و رو خوردی! نظر شما چیه؟

 43. mojdeh می‌گوید:

  دقیقا من هم هفته ء پیش لب تاپمو از دم پنجره باز دزدیدند ، خیلی اعتماد داشتم به این فرنگیها..:)) اما راستش به کسی نگفتم، بدم میاد کسی بهم بگه :وای بمیرم برات حالا جند بود… خلاصه اینجا اولین جاییه که می گم..در ضمن بنده چون کار عکاسی می کنم تموم عکسام توی لپ تاپم بود ، که امیدوارم دزده هنر من رو قدر بدونه و چاپشون کنه و مدارج موفقیت رو بدون من طی کنه . :)) سال نوت مبارک ، خدایی توی اون حس غصه ترک کردن سیگار کار حضرت فیله … راستی جنابعالی حضرت فیل رو میشناسی؟

  خورشید: ببین دوستای من اونقدر دیگه بد آوردم اصلا نمی گن الهی بمیرم و اینا. یکیشون می خواست گوشی رو قطع کنه اصلا! حضرت فیل رو هم می شناسم، خوبم می شناسم، ولی فکر کنم رو دست زدم بهش چون بیست روزه فعلا نکشیدم سیگار. سال نو تو هم مبارک 🙂

 44. manouchehr می‌گوید:

  من که فکر می کنم ترک سیگار کار بسیار آسونیه برای اینکه من خودم بیشتر ازبیست بار تا حالا ترک کرده ام…

 45. ebrahim می‌گوید:

  یکی از دلایلی که من سیگار میکشم یک نوع هم ذات پنداری با شماست. برای همین خیلی برام سخته که سیگار نمی کشی و من هم نمی خوام ترکش کنم. لطفا این کار رو نکن.

  خورشید: واه! چه مسخره! خب اگه راست می گی حالا برای همذات پنداری با من ترک کن ببین چه بدبختی ای من دارم می کشم!

 46. mayssam می‌گوید:

  gofti be khodet eydi tark e sigar dadi yaad e tavalod e parsal e khodam oftadam ke shish maah ghabl e tavalodam tark kardam o 6 maah nakeshidam be in niyyat ke rooz e tavalodam bekhodam ye jabe sigar kado tavallod bedam! yadesh bekheyr.
  anyway, eyd e to o tavallod e khodam mobarak sanam banoo 🙂

  خورشید: ببین خب اصولا اگه غیر این می کردی در میثمیت تو شک می کردیم! نمی دونستم تولدته! روم سیاه که همیشه عقبم! نولد عید شما مبارک میثم جونم 🙂

 47. لادن می‌گوید:

  اینجوری که نوشتی آدم آرزو میکنه کاش یه دزد
  میومد سراغ مااونوقت ما هم یه تکونی میخوردیم!!!
  عیدت مبارک
  لادن اورنج کانتی

  خورشید: آره خودم هم بدم نیومد! توفیق اجباری! عید تو هم مبارک 🙂

 48. پایدار می‌گوید:

  چه جواب واضحی به من دادید!
  بگذریم
  یه سوال داشتم،خانم دولتشاهی،شما کرمانشاهی هستین؟

  خورشید: نه من کرمونشاهی نیستم، ولی کرمونشاهی ها رو دوست دارم 🙂

 49. زهرا می‌گوید:

  سلام خورشید جان
  خیلی خوشحالم که داری سیگار رو ترک می کنی و مراحل پیشرفتت رو هم نوشتی.
  راستی سال نو مبارک با اینهمه تاخیر:-)
  امیدوارم که امسال بتونی به طور کلی از شر سیگار راحت بشی و به آرزوهای بزرگترت هم برسی
  ولی باورم نمیشه یک پاکت سیگار در روز؟ (ظاهرا عوضی بازی در اوردم که اینو نوشتم نه؟ ولی اگه نمی گفتم حتمن ناکام از دنیا می رفتم:-)

  خورشید:‌مرسی زهرا جون. سال نو تو هم مبارک. عوضی بازی رو هم دقیقا خوب اومدی!

 50. زوربای یونانی می‌گوید:

  من هم تقريباً دوسال که سيگار رو ترک کردم.
  من هم بيش از بيست سال و روزی بيش از يک پاکت کشيدم.
  من هم ترک سيگار رو پس از سپری کردن يک سينه پهلوی اساسی آغاز کردم.
  به نظر من هم “ترک اعتياد رفتاری” سخت ترين بخش ترک سيگار است.
  چراکه سيگار توی زندگی من:
  GAP بين وقايع رو پر می کرد،
  زمان های waiting رو پر می کرد.
  همراه من بود در گوش دادن به موسيقی،
  و…
  اما پس از تقريباً شش ماه، موضوع منتفی ميشه!
  ولی مثل دستی که دررفته، با کوچکترين حرکتی ناموزن دوباره در می ره!
  راستی يادته توی سايپا پرسيدی که کجا ميشه سيگار بکشی؟

  خورشید:‌ آره دقیقا حس من همینطوره که تو می گی. حالا تو سایپا تو کدوم بودی؟‌!

 51. زهره می‌گوید:

  ای ول به اراده خودم ..با اینکه سیگار زیاد میکشیدم و خیلی هم
  زود شروع کردم.. خیلی راحت هم کنارش گذلشتم
  ..
  نه قرصی یا پچی .. اون اوایل مشروب که میخوردم هوسش میزد به دلم
  ..
  اما حالا نه
  ..
  و خیلی وقته که سیگار رو طلاقش دادم رفت
  ..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *