در هفت کلاس دانشگاه ییل مجانی شرکت کنین + وقتی یه لیست سرو دانشگاه ما می ریزه همه چی رو به هم!

در هفت کلاس دانشگاه ییل مجانی شرکت کنین + وقتی یه لیست سرو دانشگاه ما می ریزه همه چی رو به هم!
به لطف کامران عزیز که لینکش رو فرستاد فهمیدم که دانشگاه ییل ویدیوی کلاس های درس هفت تا از کلاس های مقدماتی اش در زمینه های فضا، انگلیسی، علوم سیاسی، فیزیک، فلسفه، روانشناسی، و مطالعات دینی رو مجانی گذاشته روی اینترنت برای دسترسی همگانی. یعنی یه جورایی دانشگاه آزاد، منتها از نوع ییل 🙂
فکر کنم بیشتر مطالب خوندنی کلاس ها هم در دسترس باشه. مثلا جلسه اول کلاس مقدمه ای بر فلسفه سیاسی The Apology افلاطون رو آن لاین گذاشته.
کلاس ها ویدیو دارن. ویدیو ها هم به فرمت فلش هستن برای سرعت بالای اینترنت، و هم با دو سرعت بالا و پایین با کوئیک تایم دیده می شن. صدای جلسه هم هست. متن جلسه ها هم به صورت نوشته هست.
راستی، دانشگاه برکلی هم پادکست ها و وب کست های کلاس های این ترمش رو اینجا گذاشته.
***
یه میلینگ لیست هست که همه دانشجوهای فوق و دکترای دانشگاهمون که تو دانشگاه دستیار تحقیق یا آموزش هستن توی اون لیست هستن برای دریافت اطلاعات درباره بیمه درمانی مجانی ای که یه ساله دانشگاهمون ارائه می ده به دستیار ها. منتها اینجور لیست ها معمولا باز نیستن و فقط یه افراد خاصی از مسئولین دانشگاه بهشون دسترسی دارن که اطلاعات لازم رو بفرستن برای همه دانشجوها.
یه دانشجویی اومده بود به این مسئول بیمه ایمیل بزنه در مورد اینکه بچه اش که تازه به دنیا اومده رو می خواد به بیمه اش اضافه کنه، منتها به جای اینکه به ایمیل اون مسئول بفرسته، به ایمیل اون لیست فرستاد که مسئول همیشه ایمیل هاش رو بهش می فرستاد و در کمال تعجب همه هشت هزار دانشجوی دستیار ایمیلش رو گرفتن، چون ظاهرا به اشتباه این لیست باز بود. بعد خب دید ضایع شده (بیچاره تمام اطلاعات شخصی خودش و بچه اش رو نوشته بود تو ایمیل، شانس آورده بود شماره تامین اجتماعی اش رو فقط ننوشته بود)، برای همین دوباره ایمیل زد و عذر خواهی کرد که اشتباه شده این ایمیل رو فرستاده.
بعدش یه دانشجوی خنگ دیگه به همون ایمیل بهش جواب داد که ببین تو داری ایمیلت رو برای من می فرستی و نباید برای من بفرستی و باید برای مسئول بفرستی (یعنی منگل از عذر خواهی اون اولی نفهمیده بود قضیه چی و ایمیل داره برای همه می ره). بعد یکی دیگه ایمیل زد گفت بابا این ایمیل ها برای همه می ره، دیگه به این ایمیله ایمیل نزنین. بعد یکی ایمیل زد گفت، یعنی چی، این حرف که ایمیل نزنیم مزخرفه، خیلی هم خوبه از این لیست آزاد بی صاحاب استفاده کنیم واسه هم چرت و پرت بفرستیم و منم الان واستون یه سری جک و عکس نه چندان محترمانه می فرستم! این دوتا ازجک هاش بود که من حال کردم!

“They keep talking about drafting a Constitution for Iraq.
Why don’t we just give them ours? It was written by a lot of
really smart guys, it’s worked for over 200 years, and hell, we’re
not using it anymore.”
A woman of 40 wants to get married, but she is only willing to
marry a man if he is still a virgin. After several unsuccessful
years of searching, she decides to take out a personal ad. She
ends up corresponding with a man who has lived his entire life in
the Australian outback.
They end up getting married. On their wedding night, she goes into
the bathroom to prepare for the festivities. When she returns to
the bedroom, she finds her new husband standing in the middle of
the room, naked and all the furniture from the room piled in one
corner.
“What happened?” she asks.
“I’ve never been with a woman,” he says, “but if it’s anything
like a kangaroo, I’m gonna need all the room I can get.”

بعد یه نفر دیگه کل بوولف رو کپی پیست کرد تو ایمیلش و فرستاد به اسم آخرین نوشته خودش! (البته شوخی تابلو می کرد.) منم سوءاستفاده کردم لینک اسلاید شو ام در مورد بی خانمان ها رو فرستادم گفتم به بی خانمان ها کمک کنین در ضمن جک کانگورو خیلی باحال بود. یکی ایمیل زد چجوری می شه سیب زمینی کبابی درست کرد. یکی به عنوان شهردار نیویورک به ما دستور داد سرجامون بشینیم و نافرمانی مدنی نکنیم. یکی گفت دنبال یه گیتار خاصی می گرده، اون یکی جواب داد گیتار نداره بفروشه ولی کفشاش رو به قیمت 4 دلار می فروشه اگه شماره پای کسی 41 هست. دو نفر A/S/L (سن و جنسیت و مکان) خودشون رو مدل چت روم ها گفتن و از بقیه هم پرسیدن مال شما چیه. یکی دستور پخت سیب زمینی فرستاد. یکی پیشنهاد داد کلاب سیب زمینی کبابی راه بندازیم حالا که اینقدر طرفدار داره. این وسط هم یه عده هی ایمیل می زدن که لطفا ما رو از لیست خارج کنین فکر می کردن که اینجوری خارج می شن از لینک. یکی هم ایمیل زد که لطفا ایمیل من رو خارج نکنین از لیست خیلی باحاله! خلاصه که یه چیزی نزدیک چهل تا ایمیل رد و بدل شد تو این لیست ایمیل هشت هزار نفری تا متاسفانه فهمیدن درستش کردن!
حالا این وسط کلی کار من هم دیده شد و یک عالمه از دانشجوها بهم ایمیل زدن تعریف کردن از کارم! ولی من کلا تو کف شجاعت اون پسره خل اولی افتادم که اون ایمیل جک ها و عکس ها رو فرستاد. خیلی شجاعت می خواد برای هشت هزار نفر تو دانشگاهت از این چیزا بفرستی، مخصوصا که نمی تونی با اسم مستعار باشی همراه با ایمیل دانشگاه.
اینم از جشن پایان ترم ما! چهارشنبه می رم بوستون برای یه سری مصاحبه و عکاسی و فیلمبرداری برای پروژه ام + الواتی. تا روز کریسمس اونجام. دوستان بوستون و حومه امیدوارم ببینمتون.

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 پاسخ به در هفت کلاس دانشگاه ییل مجانی شرکت کنین + وقتی یه لیست سرو دانشگاه ما می ریزه همه چی رو به هم!

 1. maryam می‌گوید:

  haha! the kangaroo one was hilarious!

 2. پوچ می‌گوید:

  واقعاً کانگوروهه باحال بود، تو هم خوب از فرصتها استفاده می کنیا

  خورشید: 😀

 3. فرناز می‌گوید:

  وجدانن کانگوروهه باحال بود :)))

  خورشید: ِ:D

 4. سوسکی می‌گوید:

  چقدر تصاویر بی خانمانهای آمریکا با مال کانادا فرق داره. آدم حس می کنه مال آمریکا همین افراد عادی هستند که به دلیلی کارشون رو از دست دادن و سوشیال ساپورت آمریکا حمایتشون نکرده… مال اینجا بیشتری ها دچار اعتیاد های شدید هستند وگرنه اگه هزینهء مواد و الکل نبود سوشال ولفر براشون کفایت میکرد احتمالا. البته من خیلی دقیق نمی دونم ولی هممینطور چشمی بیشتر بی خانمانهایی که من توی این ده سال توی این شهر دیدم معتاد و یا دائم الخمر بوده اند.

  خورشید: ببین، بی خانمان های آمریکا هم خیلی هاشون مشکل الکل و مواد مخدر دارن. بیشتر اینایی که من باهاشون حرف زدم هم می گفتن یه زمانی معتاد بودن و بعد یا دادگاه فرستادتشون ری هب یا اینکه خودشون ترک کردن. ولی کلا اون یه هفته، هر کسی که من حرف زدم حالش سرجاش بود و واقعا آدم باورش می شد که اینا دیگه حداقل نعشه و پاتیل نیستن.

 5. خشايار می‌گوید:

  پس اين كانگروهاي ما تبرج هم مي كنن و ما بي خبريم!

  خورشید: :))))

 6. دنیا می‌گوید:

  صنم جان آدرس لینکی که تو پست بالایی گذاشتی، فیلتره متاسفانه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *