هتاک خودی، هتاک غیر خودی

هتاک خودی، هتاک غیر خودی
من نمی دونم جریان توهین زرین کلک به دانشجوی محجبه تا چه حد درسته. اگر واقعا همچین توهینی کرده که بهش گفته کچل و دست کرده توی روسری اش و موهاش رو آورده بیرون و گفته نه، مو داری و کچل نیستی، به نظر من باید حتما محاکمه بشه (البته از نوع عادلانه اش) چون به اون دختر توهین کرده. تو هر جای دنیا همچین اتفاقی بیفته کلی شولوغش می کنن.
ولی ادبیات این وبلاگی که به ناگهان عین قارچ سبز شده به نظرم به شدت فاشیستیه و من رو نگران می کنه. اینکه به راحتی آدم ها به خودشون مجوز کافر سنجی بدن، اونم تو مملکتی که مجازات کفر می تونه مرگ باشه، به شدت مشمئز کننده و ترسناکه. اینکه جایزه برای هک کردن یه سایتی تعیین کنن چون از صاحب سایت یه کار بدی سر زده واقعا زشته. (اون هم وقتی که طرف محاکمه نشده هنوز.) اینکه یه وبلاگ دیگه آدرس خونه و شماره تلفن زرین کلک رو بذاره تو وبلاگش واقعا تاسف آوره.
و دیگه اینکه، چطور اینقدر استانداردهای دوگانه در برخورد با هتاک ها وجود داره؟ این هایی که فوری وبلاگ راه انداختن و اعتراض می کنن، وقتی تو پارک دانشجو نیروی انتظامی برخورد فیزیکی کرد با زن ها، کتکشون زد، هولشون داد، بهشون فحش های رکیک داد، کجا بودن؟ وقتی تو میدون هفت تیر دلارام علی رو روی زمین کشوندن و همه جونش افتاده بود بیرون و دستش رو شیکوندن و حسابی مشت و مالش دادن اینا کجا بودن؟ وقتی به زور اون زن رو می خواستن بکنن تو ماشین پلیس و این زن جیغ می کشید که نمی ره این ها کجا بودن؟
آیا فقط وقتی یه استاد به یه دانشجو می گه کچل و دست می کنه تو رو سری اش هتاکی اتفاق افتاده؟ آیا فقط وقتی به محجبه بودن کسی توهین می شه هتاکی اتفاق افتاده؟ آیا وقتی به حق انتخاب پوشش یه زن تجاوز می شه هتاکی صورت نگرفته؟ آیا وقتی پلیس به یه زن می گه جنده هتاکی به وجود نیومده؟ وقتی پلیس کتک می زنه هتاکی به وجود نیومده؟ جدا از گردانندگان این سایت می خوام بپرسم چطور پیش خدای خودتون روتون می شه به نماز وایسین وقتی اینقدر گزینشی عمل می کنین و خودی و غیر خودی دارین؟ چطوری می تونین نسبت به توهین و هتاکی ای که هر روز نسبت به زنا تو ایران می شه ساکت بشینین و بعد یهو سر یه همچین اتفاقی اینقدر سر و صدا راه بندازین؟ تا کی دو رویی و استاندارد دو گانه؟
*مرتبط: . . . برده‌ای رونق مسلمانی!

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

38 پاسخ به هتاک خودی، هتاک غیر خودی

 1. داريوش می‌گوید:

  دست مريزاد! احسنت. عالی نوشتی.

 2. fatan می‌گوید:

  hi Sanam Jan don’t link to it I think it is better to take the link out just write the web it is sad

  خورشید: فتان جان، من فکر نمی کنم اثر کار این ویلاگه با دادن لینک من یا ندادن لینک من تغییری بکنه، چون این وبلاگ به تنهایی تاثیری نداره، مهم اون ایدئولوژی ای هست که پشتشه.

 3. سجاد می‌گوید:

  مي دوني تو خودت هم استانداردت دوگانه است. اگه بجاي اين حرف ها اين كارو محكوم مي كردي و مي گفتي كه اين كار احمقانه ي اين استاد فرقي با كار هاي احمقانه ي نيروي انتظامي نداره شايد بهتر بود تا اينكه يه 2 خط با كلي اما و اگر بنويسي بعد هم يه صفحه پر كني كه يعني آره حقشه اين طرف بايد تاوان حماقت يه عده ديگه رو بده…

  خورشید: یعنی چی که من گفتم “آره حقشه این طرف باید تاوان حماقت یه عده دیگه رو بده؟” من گفتم اگه واقعا این اتقاق افتاده باید طرف حتما محاکمه بشه. باید چیکار می کردم دیگه؟ بیانیه رسمی می دادم؟

 4. فرناز می‌گوید:

  عالی صنم جان.موجز و منطقی و درست. بوس

 5. said می‌گوید:

  I think it is not a fair world and you can not expect everyoen to be fair. Although I disagree with the misbehavior with anyone, I think the Basiji’s are doign the right thing that have started this blog and are advocating thier values. The question is why they can so, while the supporters of other values can not or do not want to raise their voice. At least they could have started an effective blog against the recent moves of police. The fact is that one Basiji can advrttise his/her work ten times that of a liberal person. Parly becuase of the secure field they are walkign in, partly becuase the liberlism supporters are simply so selfihs, conservative and just talkative, not proactive! Me included!

 6. میترا می‌گوید:

  من خودم اعتقادي به حجاب ندارم ، اما دقت كرديد توي همين قضيه تا چه حد ثابت شد ايراد از فرهنگ ماست نه از حكومت؟ بجز شما ، كدوم يكي از بلاگرهائي كه اونهمه اعتراض به حق به جريانات روز زن و تجمع جلوي دادگاه انجام دادن به اين قضيه هم اعتراض كردن ؟ و اين معنيش اين نيست كه هر كس قدرت را به دست بگيره فقط و فقط به خواستهاي خودش توجه مي كنه ؟ حتي اگر اين قدرت فقط در حد يك وبلاگ و نهايتا 100 تا خواننده باشه؟

 7. ماکان می‌گوید:

  من فکر نمی کنم مثل قارچ سبز شده باشه…مگه نه اینکه تا یکی رو دستگیر می کنند فردا یه وبلاگ برای حمایت از اون ساخته میشه…این هم اونور سکه هست دیگه….اینکه کار ایشون 100% اشتباه بود..شکی نیست …ولی اینکه مجازات این جرم چیه من نمی دونم و فکر هم نمی کنم کسانی که باید تصمیم بگیرند تحت تاثیر این حرف های بچه گانه اون وبلاگ قرار بگیرند

 8. سهیل می‌گوید:

  مسأله اینجاست که این بار یک استاد دانشگاه هتاکی میکنه. از یه لات بی سر و پا یا یه پلیس دیپلمه انتظاری هم نمیره، اما کسی که داره جوونای مملکتو تربیت می کنه اینقدر بی شعوره و دانشجوهای اون کلاس هم با خنده همراهیش میکنن. این استاندارد دوگانه در اثر سطح توقع دوگانه از دو انسان با دو سطح متفاوته.

 9. روژ می‌گوید:

  صنم جان
  اينجا حتي اگر دفاعي هم از برخورد با توهين به اين زن صورت مي گيره نه به خاطر اين زن كه به خاطر “مالك” و “مرد” اونه كه لابد الان غيرت مردانه و حس ناموس پرستيش جريحه دار شده يا دفاع از دينه (دليل واضحش هم كافر اعلام كردن اون استاد و نه اعتراض به توهين به اين زنه). حرف شما كاملاً درسته كه مي گي بايد با همه توهين ها (چه به زنان محجبه و چه به فعالان زن) برخورد بشه، اون هم به نحو عادلانه و متناسب با توهيني كه صورت گرفته. اما مي خوام بگم از نظر من حتي اينجا هم سعي نشده از اين زن دفاع بشه. چيزي كه جريحه دار شده نه به خاطر توهين به اين زن (انسان) كه توهين به مفاهيمي مثل ناموس پرستي و دين و… بوده و لابد چون فعالان زن اجازه نمي دن “ناموس” و وسيله نمايش غيرت مردانه باشن توهين به اونها احتياج به اعتراضي نداره!!!!
  نمونه اش مجري گوگولي مگولي تلويزيون كه نگرانيش از بحث برخورد با زنان و دختران به خاطر حجاب (اون كه البته به خاطر دختران نگراني اي نداشت!) اين بود كه شوهر اين زنان كه مردان محترمي هستن به خاطر غيرت ايراني از برخورد سربازان جوان مرد با زنانشون مكدر مي شن!!!!!

 10. Mohammad می‌گوید:

  I heard you on NPR yesterday, nice interview!
  good luck!

 11. Ramin می‌گوید:

  صنم جان!
  به گمان من دکتر زرین کلک با توجه به جوی که علیه اش ایجاد شده و اخراج اش از دانشگاه و صحبت از کافر بودنش با توجه به خبری که منبع اش شیادانی مثل رجانیوز و کیهان بوده اند شایسته همدردی است نه تقاضای محاکمه!

 12. كيوان مهجور می‌گوید:

  دوستان اينها همه بهانه است.شعارها را نگاه كنيد. اينها به دنبال يك به اصطلاح “انقلاب فرهنگى” ديگرند
  كه در آن به تصفيه به قول خودشان “كمونيست” ها و “ليبرال” ها بپردازند. بحران ديگرى كه دانشگاه رااز نظر علمى از آنچه كه هست فقيرتر و به حوزه شبيه تر كند.زرين كلك از اين حرفها سال هاى نورى فاصله دارد حالا چرااو را قربانى ميكنند سوالى است كه بايد از آتش بياران معركه كرد. شايد كفگير جستجوى ضد انقلاب به ته ديگ خورده است.

 13. jodie می‌گوید:

  من خودم توي دانشگاه تهران کار ميکنم، البته دانشکده ي فني.. امروزم که از چندتا از دانشجوهامون پرسيدم ميگفتن قضيه اينجوري هم که ميگن نيست.. ظاهرا غش و ضعف دانشجو هم درست نبوده فقط بعد از کلاس مثل اينکه يه سري بسيجي قضيه رو شلوغش کردن و قرار بوده امروز تحصن کنند جلوي دانشکده که تا حالا هم تحصن نکردن.. و خيلي ها اينجا توي اداره ي ما هستند که خيلي هم محجبه ان و اين موضوع ناراحتشون کرده و فکر ميکنند کار بدي بوده اما خوب کار نيروي انتظامي رو بدتر مي دونند و فکر ميکنند که اين کار توهينه خيلي وحشتناکتريه..

 14. مَتَتی می‌گوید:

  با هر دو مورد موافقم: محاکمه عادلانه هتاک (احتمالی) و برخورد یکسان و عادلانه با موضوعهای مشابه!

 15. وارطان می‌گوید:

  صنم عزیز!
  کاملا با نوشته ات موافقم. و با تاکید به اینکه اثر کار و رفتار نیروی انتظامی و مسولیتی که از نظر حقوقی بر گردن انها قابل مقایسه با عملکرد این استاد دانشگاه نیست.
  اما در مورد معرفی این وبلاگ حق با فتان است. به اینگونه تفکرات نباید فضای مطرح شدن داد. شما با لینک دادن به این وبلاگ برایشان -نا خواسته شاید- مخاطب جلب نمودید.
  با اینگونه تفکرات یکجانبه و فسیل شده حتی نباید مخالفت نمود تا احساس نکنند مورد توجه واقع شده اند.
  روزگار به کام.

 16. neda می‌گوید:

  نه ميترا جون. معنی اش اينه که ما به منبع خبر اعتماد نداريم. همينطور که باور نکرديم دانشجوها اون کاريتکاتور رو چاپ کرده باشن.

 17. Ghazal می‌گوید:

  Man faghat yek chiz o tu un khabar tu un blog nafahmidam. mage ma daneshjuye gheire mohajjabe ham darim? akhe avval fekr kardam mohajabe yani ba chador. bad ke didam rusari saresh bude ta’ajob kardam. be nazare man hameye daneshju ha mohajabe and chon bi hejab ke nemishe raft daneshgah! amma az nazare khode in aghayun rusari yani bi hejabi. akharesh man nafahmidam mohajabe yani chi. khob hame mohajabe and!

 18. Anita می‌گوید:

  آيا در همين كشور به يك زن خبرنگار تجاوز نشد, با لگد دادستان (!) كل كشور جمجمه اش شكسته نشد و مقتول هول هولكي دفن نشد؟ آيا قاتل محاكمه شد؟ كدوم جرم سنگين تره؟ چرا تجاوز به غيرخودي وكشتنش مساله اي نيست ولي دست زدن به موي خودي جزاش محاكمه و اخراجه؟

 19. آیالا می‌گوید:

  موافقم که اینها یهو سبز نشدن. ولی با این نظر هم موافقم که استاد حق نداره به دانشجو بگه کچل یا دست بکنه تو روسریش (از اونجایی که اگه من بودم و یکی دست می کرد تو روسریم با اینکه اصلاً حجاب برام مهم نیست، احتمالا یه چک می زدم تو گوشش و بعدم از کلاس می رفتم بیرون، باور نمی کنم دقیقا این اتفاق افتاده و دختره هیچ کاری نکرده). تا یک حدی هم تعجب می کنم که تریبون های فمینیستی هیچی در اینباره ننوشتن (البته من هم دنبالش نگشتم!!)

  خورشید: موضوع اینجاست که به منبع خبر اعتمادی نیست، و کسی مطمئن نیست که واقعا این اتفاق افتاده باشه. با توجه به برنامه ای که سر کاریکاتور درست کردن و کاملا یه کار از پیش تعیین شده بود، آدم شک می کنه. نکته ای هم که در مورد این قضیه برام شک برانگیز بود اینه که یه دومین هم برای این وبلاگه دارن که همون روز کار می کرد، در صورتی که چهل و هشت ساعت طول می کشه تا دومین کار کنه و انگار اینا از قبل دومین رو آماده داشتن!! و من هم نوشتم که باید طرف محاکمه شه، شاهد بیاد، اعضای کلاس رو بیارن، طرف حق دفاع از خودش داشته باشه، تا معلوم شه این اتفاق افتاده واقعا یا نه. مطمئن باشه اگه این اتفاق واقعا افتاده باشه و ثابت شه، اولین جایی که اعتراض کنه تریبون های فمینیستی هستن.

 20. ارمغان می‌گوید:

  movafegham asasi …

 21. shirin می‌گوید:

  be nazare man ghaziye be in shoori ke ina matrahesh mikonan nist.ehtemalan ostad ye chizi gofte ama na be in soorat ke ina dorost mikonan.az hamchin ostadi in chizai ke ina migan baide.

 22. dr jack می‌گوید:

  اگر شما به منبع خبر اعتماد ندارين،‌من يقين دارم كه راوي كذابه!

 23. Marjan می‌گوید:

  سلام بزرگوار, کاملا درست میگی. بزرگ کردن گستاخی یه استاد دانشگاه, اگر صحت داشته باشه, برای سرپوش گذاشتن روی اعمال خشن و فاشیستی پلیسه. احتمالا قضیه یک کلاغ چهل کلاغه.

 24. صورتک خیالی می‌گوید:

  استاد قبلا بهش گفته بود با من درس برندار ، این دختره مثه باباش مزخرف و پر رو بوده به جون استاد رسیده اینجوری کرده تازه اونم اگه کرده باشه ..
  مزخرفه ها!

 25. چریک می‌گوید:

  پلی‌تکنيک رو دريابيد!

 26. محمدمسیح می‌گوید:

  بسم الله
  خانم دولت شاهی عزیز.
  1. من با رویکرد نیروی انتظامی مخالفم، و تمام کسایی که روی اون سایت کار می کنند هم همین طور، شرح این بحث برای بعد. البته این اختلاف نظر با نیروی انتظامی از سر این است که حجاب را اجباری نمی دانیم و این نظر را نظر امام خمینی نیز می دانیم، آن هم با سند! ولی در عین حال در مورد اینکه آیا نیروی انتظامی فاشیستی رفتار می کند یا نه؟! یا آن فیلم راست بوده یا دروغ با شما اختلاف نظر داریم، با این حال تاکید می کنیم، من و رفقایم با حجاب اجباری مخالفیم ولی با جمع کردن روسپی ها کاملا موافق؛ هر چند که الآن به خواهر و خاله ی خودمان هم گیر می دهند، بنده هم به خاطر تی شرتم تذکر شنیدم!
  البته این مسئله را نمی تونیم علنی کنیم چون مورد غضب جماعتی و مسئولینی قرار می گیریم، همان طور که پستم در این باره را بخاطر فشار ایشان مجبور شدم پاک کنم! ما هم انقدر دستمان باز نیست!
  2. استفاده ی شما از صفات توهین آمیزی مثل فاشیست، سبز شدن قارچ گونه و … را هم نادیده می گیرم و بحثش برای بعد!
  3. مطلبی که می خواستم بگم یک موضوع فنی است، آن هم اینکه از کی تاحالا کار کردن دامنه 48 ساعت طول می کشه؟! دامنه را شخص خودم ثبت کرده ام! بنده شرکت ثبت دامنه و یک سرور در آمریکا دارم، و با اعتباری که دارم برای هر کدام از رفقای حزب اللهی که بخواهند سریع دامنه ثبت می کنم و همان موقع هم کار می کند، این که ثبت دامنه های شما 48 ساعت طول می کشد یحتمل به این دلیل است که به یک شرکت سفارش می دهید و بعد آن شرکت برایتان ثبت می کند ولی ما که مستقیم ثبت می کنیم چنین مشکلی نداریم! تا حالا ها هم حدود 60 دامین ثبت کرده ام! هیچ وقت هم 48 ساعت طول نکشیده، نمی دانم این حرف را از کجایتان آوردید!؟؟؟
  3. در مورد قضیه امیرکبیر هم، خوب شما سکولارید، فکر نمی کنم برای سکولار ها دروغ و تهمت انقدر مهم باشد، و شما هم راحت آن را به ما بسیجی ها می چسبانید، که این نیز خودش جای تامل دارد!
  4. به این که آیا نسبت دادن صفاتی مثل فاشیست رویکردی دگماتیستی هست یا نه هم کمی فکر کنید؛
  جواب های دیگر برای بعد از ختم به خیر شدن این ماجرا! در ضمن کافر بودن حکم اعدام ندارد، مگر در شرع وهابی ها! البته آن عبار “کافر” هم سهو دوست طراحمان بود که اصلاح شد!
  این را هم بخوانید:
  http://janfada.com/Post-50.aspx

  خورشید: اصل حرف من هم اینه که برخورد دوگانه چرا. حالا که شما می گین به برخورد نیروی انتظامی با مساله حجاب مشکل دارین، خوب من انتظارم بیشتر هم می شه که این اعتراض رو از شما بشنوم. تازه مگه فقط مساله حجاب بوده؟ ماجراهای میدان هفت تیر چی؟ پارک دانشجو چی؟ و خیلی نمونه های دیگه. هیچ موقع از مومنان حزب اللهی اعتراضی ندیدیم دوست من. در صورتی که همین فمینیست هایی که شما سکولار اسمشون رو می ذارین، از بزرگترین مدافعان حجاب انتخابی، و معترض به کشف حجاب اجباری هستن. شاید اگر کمی درباره فمینیست فراملیتی بخونین می بینین که چقدر بحث سر حجاب زیاده و چقدر سیاست های جاهایی مثل فرانسه و موج اسلاموفوبیکی که راه افتاده رو نقد می کنن. خود من هم در این مورد نوشتم چندین بار. فکر می کنید برای منی که در غرب نشستم آسونه که از حق آدم ها برای مسلمون بودن و حجاب داشتن دفاع کنم؟ فکر می کنین برای کسایی که داخل ایران به نا برابری ها اعتراض می کنن آسونه؟ پس شما که حدث می زنم از گوشه امنیتی هم برخوردارید به خاطر “خودی” بودن راحتت تر باید بتونین اعتراض کنین به جای این سکوت. حالا اینکه این وسط یهو می گین با جمع کردن روسپی ها مخالفین چه ربطی به این موضوع داره رو خدا عالمه. شاید می خواین خدای نکرده بگین بعضی از زن ها چون خیلی “بد حجابن” روسپی ان؟ بماند که بد نیست به جای واژه روسپی از واژه “کارگر جنسی” استفاده کنین.
  2- من تعجب می کنم وقتی یک وبلاگ دو روزه با کلی مطلب و طراحی آماده و اینها درباره همچین مطلبی آماده می شه. از این سرعت عمل بسیار تعجب کردم و ذهن شکاکم بیشتر رفت طرف اینکه شاید این وبلاگ از قبل آماده شده باشه. اگر اینطور نیست من عذر می خوام. در مورد کلمه فاشیست، بحثی با شما ندارم اگر واژگانی که به کار رفته تو اون وبلاگ رو دیدین و به نظرتون اون کلمات ایرادی ندارن! فقط شما رو به همون خدائی که می پرستین واگذار می کنم!
  3- در مورد دومین، منظور من ست شدن دی ان اس بود. وقتی دی ان اس رو ثبت می کنین همیشه هر شرکت دومینی به شما می گه که بین بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت طول می کشه تا دی ان اس ست بشه. مطمئنین خودتون همیشه دی ان است ست کردین؟! البته بهتون تبریک می گم که کارت اعتباری دارید و از پایتخت ام القرای اسلامی می تونین مستقیما دومین ثبت کنین! راهش رو به بقیه جوون های مملکت هم بگید که اینقدر محتاج ریسلر ها نباشن.
  4- اولا شما از کجا به این نتیجه رسیدین که من سکولار هستم؟ دوما من کجا چیزی رو به بسیجی چسبوندم؟ سوما حال شما خوبه؟
  من هم به شما توصیه می کنم یک بار دیگه ادبیات اون وبلاگ رو بخونین. مخصوصا هلهله ای که به راه اتفاده برای اعلام جایزه برای هک کردن سایت آقای زرین کلک. ببخشید می شه بپرسم از کی تا حالا یه عده جوون وبلاگ نویس یا دانشجو یا بسیجی یا هرچی شدن مامور قانون؟ خوبه حداقل به قانون دولت اسلامی خودتون پایبند باشین و اجازه بدین اگر جرمی صورت گرفته مجازاتش از طریق دادگاه تعیین و اجرا بشه. بعدش هم، یعنی چی که آدرس و تلفنش رو همه جا پخش کردین؟ که چی بشه؟ تو اون وبلاگ که لینک دادین نوشته وظیفه اتون اطلاع رسانی هست و این اطلاعات جزو اطلاعات تکمیلی دوستانتون هست. یعنی چی اونوقت؟ این اسمش فاشیسم نیست؟ از خدای “ستار” نمی ترسین احیانا؟

 27. shahab می‌گوید:

  matesefam ke gooroohy ahmagh ke joz afkare hezby va siasy fekre digary dar zehn nadarand, einchenin yek ostade bozorg va mosalam ra ke hodoode 80 sal az senash migozarad ra morede takht va taz gharar midahand.eishan daraye doktoraye teb va az paye gozarane animation dar iran hastand .hamchenin eishan jozve asatidy hastand ke dar tamame donia shenakhte shode mibashand va riasate anjomane binolmelaly ASIFA ra darand. motmaen bashid in chenin shakhsiyathaey chenan bozorg hastand ke ba chenin arajify kharab nakhahand shod.

  خورشید: در مورد بزرگی استاد با شما موافقم، اما اگه این اتفاق واقعا افتاده باشه، بزرگی استاد دلیل بر چشم پوشی ازش نیست. به هر حال امیدوارم که همه این حرفا شایعه برای خراب کردن زرین کلک باشه.

 28. ! می‌گوید:

  s4eEm4http://rumaniano.blogfa.com/

  خورشید: خوندن این و بلاگ توصیه می شود!

 29. 40tike می‌گوید:

  من تو این سایت خوندم دختر خانوم مذکور برادرزاده یا دختر سلیمی نمین یا یه همچین چیزی که استاد سال پیش انداختش و حالا داره از استاد انتقام میگیره!

  خورشید: از همه جالب تر برای من مصاحبه ای بود که با شوهرش شنیدم تو رادیو زمانه و اینکه شوهره می گفت دختره با رسانه ها دیگه حرف نمی زنه. خیلی جالبه که اصلا صدای دختره شنیده نشده و فقط شوهره وکیل وصی اش هست. اما امیدوارم استاد هم این کار رو نکرده باشه اصولا.

 30. حافظ خیاوی می‌گوید:

  وبلاگ تو را دوست دارم به خاطر چند چیز:1.لوگوی خیلی زیبایی دارد 2.عنوانش چه خوب با فرم لوگو همراه و هماهنگ است.3.نکاتی که به آنها در اینجا اشاره می کنی ارزشمند وقابل بررسی است. 4.اسمت که صنم است.(همه عمر دوست داشتم که به دختری که نامش صنم است نامه بنویسم وامروز این آرزو برآورده شد.
  موفق و پایدار و خوش باشی ای صنم

 31. babak می‌گوید:

  salam,bazam ke filter shodid!

 32. خشایار می‌گوید:

  با اجازه این مطلب لینک شد.

 33. ! می‌گوید:

  G65y2(u)2

 34. قطره می‌گوید:

  سلام
  من سایت شما رو لینک کردم ممنون میشم اگه منم تو لینک هاتون با عنوان یک نگاه لینک کنید
  سایت خیلی پر محتوایی داری خیلی خوشم اومد
  امید وارم که موفق باشید

 35. حامد می‌گوید:

  سلام خورشید خانم-این فقط یه شوخی استاد پیر با شاگردش میتواند باشد.ولی برای اونها یک خوراک تبلیغاتی بیسته.که طرح حجاب رو ایمنش کنه.همین.که خود اینها از همه نسبت به زنان بی همه چیز ترند…شاد باش و دیر زی

 36. Zoha می‌گوید:

  خورشيد خانم اين گزارش كاملا اشتباه به عرضتون رسيده
  آخه كدوم يكي ازين كار تندرو ها بدون برنامه بوده كه اين باشه؟
  قضيه ازين قراره كه استاد زرين كلك يك فرشته روي تخته مي كشه كه كچله
  اين خانم چادري كه حالا توي كلاس افتخار داده و چادرشو برداشته و با مقنعه ُ سفت و محكم نشسته اعتراض مي كنه كه: مگه فرشته كچل مي شه؟ و استاد هم با زيركي اي كه تنها از يك استاد هنر بر مياد دست زير مقنعه دختر مي بره و چند تار مو بيرون مي كشه و ميگه: فرشتهَ مو دار اين شكليه!
  خوب به نظر من جواب ازين بهتر نمي شد به اين دختره داد كه مغز كوچيكش يه ذره منبسط شه !
  و خانم هم به محجوبيتش بر مي خوره و سريع اقدام مي كنه كه آي بياين حرمتم لمس شد!!
  ولي جالب تر اينه كه جريان اخراج ايشون بر مي گرده به چند هفته قبل از اون كه استاد در سمينار “آسيفا” به بهانه نقد فيلم 300 حرفهايي مي زنه و به زيبايي اين نقدو به رفتار وقيح دولتمردان امروز ايران مي كشونه كه خوب ما تحت آقايون به گونه اي سرد شكاف بر مي داره و برنامه اين خانم يك بهانه مي شه تا آقايون عملياتشونو دامن بزنن
  اين كشور ثابت كرده لياقت حفظ آدما و ارزشهاي بزرگو نداره و جايي براي موندن اونها نگذاشته. بايدم احمدي نژاد مدل و مد سال شه و زرين كلك و بيضايي و مخملباف و… از دور خارج
  لطفا با دقت بيشتري اخبارو درج كنيد!

 37. Iranian می‌گوید:

  صنم جان هیچ شکی در تلاش های خنده دار و تا حدودی موثر حکومت در تبدیل جامعه به یک جامعه دو قطبی یعنی یا مقبول حکومت یا برانداز/معلوم الحال/بدحجاب/مانکنیست و سایر خزعبلات و اصطلاحات متعفنی که چماقدار ها ساخته اند وجود نداره. مساله ناراحت کننده تر در این بین اطاعت و سر فرود آوردن گوسفند وار اکثریت است. همين اكثريتي! كه آقاي رئيس جمهور رو انتخاب كردند خودمونيم خودمون كرديم ديگه! البته خودمون ژنريك، نه لزوما تو و من. يه جایی خوندم در باب وارد نمودن ایراد به این مسئله که حق همیشه با اکثریت است و در نتیجه دموکراسی به معنای عام یعنی حکومت رای اکثریت بر همه ( یعنی هم اکثریت گوسفند مئاب و هم اقلیت صاحب فکر) در واقع توجیه و برهان مضحکیه نوشته بود: {گه بخورید، مسلما امکان ندارد صدها میلیارد مگس اشتباه کنند!} راستي فولتير شده كه سايتت! الانم نمي دونم چطوري اومدم! به سختي … ديگه ممكنه نتونم بيام… در ضمن در مملكت ما فقط به خانم ها توهين و حتاكي نميشه، به صورت كاملا عادلانه آقايان هم از توهين و حتاكي متنفع! و ساير صفات عربي ديگه مي شوند!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *