دور روزگاران

دور روزگاران
سیامک معطری چند وقته وبلاگ می نویسه. از محیط زیست، از دانشگاهش در بوستون، از خاطرات تاسیس جبهه سبز، از جامعه مدنی، از نقاشی های کیانا دخترش، و خیلی چیزای دیگه.
دکتر معطری، یکی از موسسین جبهه سبز ایران رو خیلی ها می شناسن. آدمی که سال های زیادی از عمرش به تلاش برای حفظ محیط زیست ایران و خیلی چیزای مفید دیگه گذشته و الان هم که اینجا داره یه دکترای دیگه می گیره سعی می کنه بیشتر پروژه هاش در مورد ایران باشه. آدمی که سعی می کنه در هر لحظه از زندگی اش یه چیز جدید یاد بگیره و زندگی اش با تلاش معنی می شه.
سیامک رو من کمتر از سه ساله می شناسم، اما انگار سال هاست می شناسمش. گاهی وقتا من و دوستام از حجم خوبی و انسان دوستی سیامک و آنیتا همسرش کف می کنیم. همه این سه سال این دو نفر کنار من بودن، کمک بودن، چیز یادم دادن، و بیشتر از همه چیز دوست بودن. آدم های خاکی مهربونی که کافیه بدونن یه نفر به کمکشون احتیاج داره تا بیدریغ هرکاری از دستشون برمیاد انجام بدن. سر تمام ماجراهای تصادف و اون روزای بد مزخرف که امیدوارم هیچوقت تکرار نشه، این دو نفر بودن که کنارم بودن تا خل نشم. و چقدر خوش می گذشت باهاشون وقتی اینجا بودن.
خلاصه برین وبلاگ سیامک، دور روزگاران، رو بخونین مخصوصا اگه به محیط زیست علاقمندین. تو آرشیوش برین داستان هایی از تاسیس جبهه سبز هم هست که به نظرم خیلی آموزنده است. در پشت اون نوشته های جدی، قلبی از طلا وجود داره!
پ.ن. راستی کامنت های وبلاگ سیامک در فایرفاکس کار نمی کنه. کسی می دونه مشکل رو چجوری می شه حل کرد؟

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

8 پاسخ به دور روزگاران

 1. nazkhatoun می‌گوید:

  چقدر جالب! ديروز داستم به دوستی در ايران که عاشق طبيعته می​گفتم که اگر تونستی برو دکتر عطری يا معطری رو پيدا کن . مال جبهه​ی سبزه. امروز ديدم تو راجع بهش نوشتی. برم وبلاگش رو ببينم اين دوست و انسان شريف رو که شايد ۸-۹ سال پيش ديدم. با يه گروهی رفته بوديم يکی از غارهای اطراف تهران… آخی

 2. Anita می‌گوید:

  ما خيلی مخلصيم. شرمنده کردی.

 3. GF می‌گوید:

  They Are GRRRREAT!
  GF

 4. alireza می‌گوید:

  سلام.
  ممنون از اینکه این وبلاگو به من معرفی کردی چن وقتی بود که دنبال ردی از این سازمان میگشتم.اخه من از اعضای دور افتادشم .
  موفق باشی و به قول خودت شاد باشی.

 5. ordybehesht می‌گوید:

  Iran and Iranians are under attack.
  We need active geek units to fight the information war in cyber space specifically in sites such as Wikipedia.
  According to Wikipedia Female Genital Mutilation is ‘common’ practice in Iran.
  I would define this as yet another piece of distorted vile propaganda about Iran. I have researched it, there are no citation, no factual or actual information on the subject. I hope you will help by mentioning something on your blog as you have a wide readership.
  Thanks.

 6. khar khanoom می‌گوید:

  agha dare inja ra gel begirin

 7. سلام
  در رابطه با کامنتهای دور روزگاران مشکل از فایرفاکس شما نیست که کاریش کنید بلکه مشکل در قالب وبلاگ خودشون و فارسی سازی مفرطه! منهم چنین مشکلی قبلا داشته ام.

  خورشید: مشکل اینجاست که خودم فارسی سازی کردم اون وبلاگ رو! حالا می خوام بدونم چطوری می تونم درستش کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *