عصای قلابی!

عصای قلابی!
می گم چند وقت پیش تو یه وبلاگی که الان یادم نمی یاد چه وبلاگی خوندم که گاهی “اشتباهی” (!) فیلتر می کنن و اگه باهاشون تماس بگیری بگی فیلترش رو باز می کنن و ظاهرا چند تا سایت رو اینطوری از فیلتر درآوردن.
در راستای اینکه من فکر می کنم من رو اشتباهی فیلتر کردن چون من شدیدا دست به عصا می نوشتم همیشه (از ترس همین فیلترینگ!) گفتم شاید اگه بهشون اعتراض کرد فایده ای داشته باشه. کسی می دونه چجوری می شه با اینا تماس گرفت؟ هرچی فکر می کنم یادم نمی آد تو کدوم وبلاگ خوندم این قضیه رو.
وبلاگ انگلیسی ام که دو سال پیش فیلتر شد چون مخاطبم خارج از ایران بود تلاش خاصی براش نکردم، فقط خیالم راحت شد و زدم به سیم آخر اونجا و هرچی دلم می خواست می نوشتم چون آب از سرم گذشته بود! حالا اگه می خوان این رو هم فیلتر کنن از همین تریبون اعلام می کنم که می زنم به سیم آخر ها! خلاصه که گفته باشم!!!!!!
*پ.ن-1: خب نیما کامنت گذاشت و یادم انداخت مطلب رو کجا خونده بودم. تو وبلاگ روبو نوشته بود که در مورد فیلتر اشتباهی تماس گرفته بودن و نتیجه داده. اینجا هم ایمیل و شماره تلفن تماس رو نوشته برای اینکه به فیلتر شدن “اشتباهی” اعتراض کرد. به گمانم همه فیلترشده ها باید یه شونصدتایی ایمیل بزنیم یهویی چندهزار ایمیل می شه ها شاید یه فرجی شد چون خب هممون اشتباهی فیلتر شدیم دیگه!
*پ.ن-2: و البته این فیلترینگ بهانه است! در حال جون دادن و تموم کردن آخرین تحقیق این ترم هستم که تا صبح باید تحویل بدم و همیشه تو این جور موقع ها آدم از هر فرصتی استفاده می کنه که همه کار بکنه الا کار اصلی اش! از فردا دیگه با خیال راحت با روشی و سیاوش می رم الواتی!

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

18 پاسخ به عصای قلابی!

 1. Khodadad می‌گوید:

  منظورت اينه که تا حالا تو به سيم آخر نزده بودی؟؟:)

  خورشید: آره دیگه! حالا از این به بعد می فهمی سیم آخر یعنی چی! 😛

 2. مینا می‌گوید:

  ببین اون صفحه فیلترینگ که می یاد اون زیرش می نویسه اگه فکر می کنین اشتباهی فیلتر شده خبر بدین ما رسیدگی می کنیم. ولی راه دیگه خبر دادنشو من نمی دونم!
  آآآآآیییییی قشنگ می فهمم چه با حرص داری سرهم می نویسی “فیلترینگ”ها!!!!!!!!!

 3. سولوژن می‌گوید:

  یعنی برای این تا به حال به سیم آخر نزده بودی چون می‌ترسیدی وبلاگ‌ات فیلتر شود؟ اگر این‌طور است که شبه فیلتر سهم‌گین‌تر از خود فیلتر است!

 4. www می‌گوید:

  سلام
  صنم عزیز. سیستم فیلترینگ اینا بعضا اتوماتیک عمل می کنه. یعنی بعضی واژه هایی که استفاده کردی ممکنه باعث فیلتر شدنت شده باشه. اینو من تجریه کردم. بگرد ببین چیزی نوشتی که باعثش شده باشه و دیکته ی لغات رو عوض کن و بعد باید مدتی صبر کنی تا توی موتورهای جستجو و سیستم قیلترینگ ایران هم عوض بشن اون واژه ها. و اتوماتیک از فیلتر خلاص میشی. البته تو چون شناخته شده هستی ممکنه این چیزا دلیل فیلتر شدنت نباشه.
  همین.

  خورشید: خب اینو می دونم دقیقا و برای همینه که می گم دست به عصا می نوشتم. نمی دونم والا.

 5. amir می‌گوید:

  اصولا سيم آخر رو خيلي دوست دارم. اگه تونستي حتما اين كارو بكن. راستي منظورت از سيم آخر همون آخر سيمه ديگه؟!

 6. مینا می‌گوید:

  ببین راستی من که پایه به سیم آخر زدن هستم!
  ولی جان هرکی دوست داری به اینم فکر کن که ممکنه برا سرزدن یا هرچیزی بخوای ایران بیای یه روزی. یه کاری نکن با ترسو لرز بیای!

 7. سایه می‌گوید:

  ببین ممکن هم هست به خاطر انتخابات باشه!! شاید برش داشتن!! به هر حال من هم بدم نمی یاد یه اعتراضی بکنم اگه آدرس پیدا شد.

 8. nima می‌گوید:

  این مطلب را در وبلاگ روبو خوانده بودید:
  http://robo.wordpress.com/2006/11/13/pishnahadi-baraye-filtering
  برای تماس با واحد فیلترینگ اینجا را ببینید:
  http://itiran.com/?type=news&id=7110

  خورشید: آره راست می گی حالا یادم اومد. مرسی!

 9. پرستو می‌گوید:

  صنم، خیلی بد شد فیلتر کردن این جا رو.
  ببين، بار قبل که دات نتِ زن نوشت رو فیلتر کردن، مراحل مشابهی رو رفتم و برخوردشون در وزارت ارتباطات خیلی خوب بود اما، راه به جایی نبرد. همه توی روی آدم می گن: بله، حق با شماست، نمی دونیم برای چی فیلتر شدین. و بعد آخرش بهم گفتن که دستور از دفتر دادستانی بوده و کاری نمی شه کرد. آخه وقتی شاکیِ جایی هستی که باید بهش شکايت ببری، یه کم خنده داره.
  اعتراض کردن همیشه خوبه. این که بفهمن بی عمل نیستیم و پی گیر هستیم خیلی خوبه. من هم دوباره شکایت می کنم.

  خورشید: و من تو کف اینم که چرا باید دادستانی دستور بده وبلاگ تو رو فیلتر کنن! خدا شفاشون بده! من که الان ایمیل زدم بهشون و البته اصلا مطمئن نیستم که کسی توجهی به این ایمیل ها بکنه.

 10. مريم می‌گوید:

  صنم جان
  متاسفانه وبلاگ تو و دنتيست رو فيلتر كردن . مي خواستم در جريان باشي .
  مريم

 11. سارا می‌گوید:

  من وبلاگ تو را از ایران می خوانم ، هیچ وقت هم برام فیللتر نشده ، برام جالبه که بعضی ها می گن فیلتر شده ، البته اکانت خونه ی من توی سه سال گذشته همیشه همان 40 ساعت اینترنت ماهانه ی دانشگاه بوده. شاید سیستم فیلتر دانشگاه با بقیه جاها فرق کنه ، برای بقیه از کی فیلتر شده؟

  خورشید: برای بقیه از امروز فیلتر شده. دو سه تا از دوستام هم می تونن ببینن. فکر کنم به آی اس پی هم ربط داره.

 12. مهدی هنرپرداز می‌گوید:

  خورشید خانوم اینجا برای من فیلتر نیست. شاید هنوز به اینجا نرسیده فیلترنگ ش.

  خورشید: فکر کنم همون یه روز فیلتر بود چون خیلی از بچه ها می گن امروز می تونن ببینن!

 13. SoloGen می‌گوید:

  وای!‌وای! چه اشتباه فاجعه‌ای! شبح! شبح! (:
  می‌خواستم به یک‌ای دیگر بگویم، اما این‌جا هم می‌گویم: فیلترینگ به احتمال زیاد به آسته رفتن و آسته آمدن من و شما بستگی ندارد. شاید بیش‌تر به ضریب نفوذ وبلاگ بستگی داشته باشد. اگر تو اجتماعی بنویسی و خواننده‌های‌ات خیلی زیاد باشند، و هم‌چنین سابقه‌ی کمی شلوغ کردن هم داشته باشی، انتخاب خوب‌ای هستی برای فیلترینگ.

  خورشید: این رو می شه قبول داشت ولی اگه اینطوری بود و منم اینطوری بودم خب خیلی زودتر از اینها فیلتر می شدم. و در ضمن تعجب من از اینه که چطور حالا که وبلاگ من خیلی شخصی شده و پر از خاطره نویسی یا به قول دوستی آشپزخانه نویسی یهویی فیلتر شده؟

 14. ali می‌گوید:

  سلام
  با همون ای اس پی قبلی دیشب فیلتر بود ولی امشب نه!

  خورشید: فکر کنم فهمیدن “اشتباه” شده!

 15. شبنم می‌گوید:

  خوب به کلوپ فیلتر شده ها خوش اومدی!:)
  به نظر من اعتراض کن حتما شاید نتیجه بده. امتحانش بی ضرره، البته من این کار رو نخواهم کرد، چون فکر می کنم فیلتر شدن من زیاد اشتباهی نبوده! ؛)))

  خورشید: این بحث فیلتر اشتباهی و غیراشتباهی خیلی جالبه ها! جون می ده برای یه مقاله تحقیقی که البته خودت بنویسی! اینکه چطوری شوخی شوخی خودمون طبقه بندی می کنیم و تن به خط کشی های قدرت می دیم.

 16. مینا می‌گوید:

  برا من هنوزم فیلتری. الان بدون فیلتر شکن امتحان کردم آخه.

 17. شبنم می‌گوید:

  صنم جون،من اون حرف رو کاملا جدی نوشتم ها، اینکه گفتم شکایت کن شاید نتیجه بده، به این خاطر که نوشتی که خیلی دست به عصا می نوشتی و نمی دونی که چرا فیلتر شدی. و اینکه در مورد فیلتر شدن خودم نوشتم ، البته به شوخی نوشتم، ولی خوب حق هم داری، شاید خودم رو ناچار می بینم که به چشم اونها به نوشته هام نگاه کنم، و وقتی برام بیشتر آگاهانه می شه که نوشته ها چقدر با روح شتشوی مغزی اینها مغایرت داره، “می فهمم”! که چرا فیلتر شدم، این ولی اصلا به این معنی نیست که این رو حق خودم می دونم که فیلتر بشم، در مودش هم نوشتم و شکایت هم کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *