امضا کنین لطفا

امضا کنین لطفا
به شخصه نمی دونم امضا کردن پتیشن آن لاین چقدر فایده داره، اما در مورد بخصوص اشرف کلهری که قراره سنگسار شه، فکر می کنم که سر و صدای رسانه ها می تونه تاثیر داشته باشه چون ممکنه هزینه های دولت ایران رو بالا ببره و اجرای حکم رو متوقف کنه، و فکر می کنم حداقل اگه این پتیشن تعداد امضاهاش زیاد شه، رسانه ها بتونن روش مانور بدن. لطفا یک کلیک کنین و این پتیشن رو امضا کنین که خواستار دو نکته است:
1- اشرف کلهری را سنگسار نکنید، چرا که سنگسار یکی از وحشیانه ترین شیوه های کشتن انسان است.
2- رابطه جنسی خارج از ازدواج را “جرم” به حساب نیاورید.
نامه خطاب به رئیس قوه قضائیه است، نه به خاطر اینکه کسی عاشق چشم و ابروش است، بلکه به خاطر اینکه این آدم در عموم اعلام کرده که در ایران کسی سنگسار نمی شه. این پتیشن تناقض حرفش رو بهش گوشزد می کنه، و ازش می خواد که از اختیاراتش استفاده کنه و اجرای حکم رو متوقف کنه. خطاب کردن شخص دیگه ای تو این تومار فایده ای نداشت، چون مثلا کوفی عنان یا اعلیحضرت همایونی جورج بوش هیچ قدرت اجرایی ندارن برای توقف این حکم.
ممنون که این پتیشن رو با اسم کامل (نام و نام خانوادگی) امضا می کنین.
***
ظاهرا یک زن هم تو ارومیه به سنگسار محکوم شده. دو تا زن هم که در مشهد سنگسار شده ان. تعدادشون داره زیاد می شه و شدیدا نگران کننده. یادمه که چند سال پیش شیرین عبادی در مراسم هشت مارس پارک لاله برگشت گفت شما حق حیات به ما بدید، ما بقیه حق هامون رو خودمون می گیریم. حالا ظاهرا بعضی ها به این نتیجه رسیده ان که همون حق حیات رو هم زیادی داده ان، یه خورده کمش کنن که کسی به فکر بقیه حقوق نیفته. خب البته واضح و مبرهن است که جنبش زنان با وجود تمام جنگ و دعواهاش و خط کشی ها و قبیله بازی هاش می تونه بلند به این بعضی ها بگه “زرشک!”

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.