بمب گوگلی و انتشار متن در وبلاگ ها برای آزادی اکبر گنجی

بمب گوگلی و انتشار متن در وبلاگ ها برای آزادی اکبر گنجی
Human Rights
يادتونه برای خليج فارس (به پيشنهاد و ابتکارنويسنده وبلاگ لگو ماهی) چيکار کرديم؟ هممون نوشتيم خليج عربی و لينک داديم به صفحه ای که توش نوشته شده بود خليج عربی وجود نداره و درستش خليج فارسه. بعد اونقدر لينک داديم که تو درجه بندی های گوگل اول شديم و هرکس تو گوگل جستجو می کرد برای خليج عربی، اولين نتيجه جستجو براش همون صفحه ای می اومد که توش نوشته بود خليج عربی وجود نداره و خليج فارسه. خبرش هم تو خبرگذاری ها پيچيد و در کنار نامه هايی که فرستاديم به نشنال جئوگرافی باعث شد که بالاخره نشنال جئوگرافی نقشه اش رو اصلاح کرد.
وبلاگ گوشزد چند وقت پيش نوشته بود که بياين يه حرکت درست حسابی وبلاگی برای گنجی بکنيم. نی لبک هم پيشنهاد داد که بمب گوگلی درست کنيم براش و يه متنی رو تو وبلاگ هامون بذاريم. در همين راستا يه وبلاگ درست کردن برای آزادی گنجی و بقيه وبلاگ نويس ها هم کم کم دارن از کارشون حمايت می کنن و بهشون کمک می کنن.
قضيه بمب گوگلی برای گنجی از اين قراره که تو وبلاگ هاتون بايد بنويسين Human Rights و اون رو لينک بدين به اين صفحه:
http://www.rsf.org/article.php3?id_article=13356
يعنی اينجوری:
Human Rights
اونوقت اگه همه لينک بديم و گوگل رو بمباران کنيم، هرکس تو گوگل کلمه Human Rights رو جستجو کنه، اولين نتيجه جستجوش خبر وضعيت گنجی خواهد بود و باعث می شه کلی خبرش بيشتر منتشر شه.
و اما در کنار بمب گوگلی، اين هم متن نامه ای هستش که هم می تونين تو وبلاگ هاتون بذارين اگه خواستين و هم به ارگان ها، مقامات و رسانه های بین المللی بفرستين. اگر حمايت کننده اين طرح و در واقع امضا کننده اين نامه هستيد هم بريد به وبلاگی که برای اينکار درست شده و تو قسمت نظرخواهی اسم وبلاگتون رو بذارين و اعلام حمايت کنين.
متن نامه به ارگان ها، مقامات و رسانه های بین المللی:
اکبر گنجی قدیمی ترین روزنامه نگار ایرانیست که به دلیل ابراز عقيده و دفاع از آزادی و حقوق حرفه ی روزنامه نگاری، زندانی است. وی به بهانه ی انتقاد از مقامات دولتی به دست بالاترین مقامات قوهی قضائیه ی جمهوری اسلامی، محكوم شده است و تا این لحظه بيش از ٦١ ماه است كه در زندان به سر می برد. او در طول اسارتش به انتشار “مانیفست جمهوریخواهی” -اثری که به قصد ارائه راه کار برای رسیدن به جامعه ی باز و دموکرات نگاشته شده است- و دعوت مردم به نافرمانی مدنی مبادرت ورزیده است و از همین رو به سختی مورد خشم و کینه ی حاکمان و مسئولان قضایی قرار گرفته است که از طریق سوء استفاده از قدرت قانونی سعی در خاموش ساختن صدای وی دارند، به طوری که حتی دکتر ناصر زرافشان وکیل مدافع گنجی نیز هم اکنون در زندان به سر می برد. اكبر گنجی در اعتراض به برخورد ناعادلانه و غير قانونی با وی و عدم برخورداری از مرخصی استعلاجی، از ساعت ١٩ پنجشنبه ٢٩ ارديبهشت ٨٤ اعتصاب غذای نامحدودی را آغاز کرده است و این در حالیست که وی به شدت بیمار است و نیاز مبرم به درمان های ویژه دارد. ما روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان ایرانی نگران سلامتی گنجی هستیم و به دلیل خودداری مسئولین قوه قضائیه از آزادی و درمان وی، خواهان اقدام فوری نهادهای حقوق بشری برای تحت فشار گذاشتن قوهی قضائیه ایران برای آزادی و درمان وی هستیم. تحت شرایط فعلی، مسئولیت جان اکبر گنجی با نهادهای بین المللی حقوق بشر و آزادیخواهان جهان است.
متن نامه به انگلیسی
Akbar Ganji is the longest-serving political prisoner in Iran’s journalistic community, jailed for expressing his opinion in defense of freedom and the professional rights of journalists. He was convicted by high-ranking judiciary officials in the Islamic Republic for criticizing government officials, and has so far spent more than sixty-one months in prison. Since his imprisonment, Ganji has published “The Republican Manifesto,” a work that outlines plans for achieving an open and democratic society, and has invited the people to engage in civil disobedience. These actions have brought him further wrath from the officials of the judiciary, who are abusing their legal powers to silence his voice, so much so that even his attorney, Dr. Nasser Zarafshan, has been sent to prison.
At 7 PM on Thursday, May 19th 2005, Ganji went on an indefinite hunger strike to protest his unfair and illegal treatment, including the refusal to grant him medical leave. This is while he is severely ill and is in dire need of special medical attention. We Iranian journalists and bloggers are extremely concerned about Ganji’s health, and we call on human rights organizations to take immediate measures to pressure Iran’s judiciary to release and treat him. In the present circumstances, international human rights organizations and freedom-loving people all over the word are responsible for the protection of Akbar Ganji’s life.

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

15 پاسخ به بمب گوگلی و انتشار متن در وبلاگ ها برای آزادی اکبر گنجی

 1. LEILA می‌گوید:

  Man motavjeh nemisham… yani mah keh weblog nadareem bayad rou link HUMAN RIGHTS tak metouneem click koonim

 2. nimkat می‌گوید:

  نظرتان درباره برنامه كاملا بي طرفانه اي كه ساعت ۲۱ به صورت ويژه از شبكه يك پخش مي شود چيست؟
  به اسم خبرنگار برنامه توجه كرده ايد؟ اين بار دقت كنيد، چون اسم ايشان “اميد كامل قاليباف” است. اگر به عكس پشت سر مجري هم نگاه كنيد مي توانيد عكس وبلاگ چلو كباب يكي از ۷ وبلاگ طرفدار قاليباف را در آن ببينيد.
  بد نيست به لحن خواننده اخبار هم توجه كنيد. خانم مجري كه به زحمت مي تواند سرعت قورت دادن آب دهانش را با خواندن كلمات هماهنگ كند، وقتي از قاليباف مي گويد، مصمم و جدي مي شود و متن بقيه كانديداها را با همان سر و صداهاي مذكور مي خواند!

 3. هاله می‌گوید:

  لیلا جان، اگر وب‌لاگ‌ نداری می‌تونی این کد رو توی نظر‌خواهی‌های افراد، توی فوروم ها، خلاصه هر جا که اجازه پست کردن مطلب به‌ات می‌دن بگذاری:
  <a href=”http://www.rsf.org/article.php3?id_article=13356″>Human Rights</a>

 4. هاله می‌گوید:

  خورشید خانم گل خوش‌قلب و دوست‌داشتنی:xx
  دوتا ماچ – یکی واسه خودت و یکی واسه آقای همسر که معرکه کرد اخیرا”. 🙂

 5. نرگس می‌گوید:

  امر شما متاع شد:)تا اونجا که یادم میاد میگرن داشتی…یه مطلب در مورد ارتباطش با میگرن نوشتم فکر کنم بدردت بخوره هر چند امریکا مرکز اینجور اطلاعاته:)

 6. مريم می‌گوید:

  صنم جان من متن اين پست تو را با اجازه ات عينا در وبلاگم كپي كردم چون همه چيز را خيلي خوب توضيح دادي و ديگه حرفي نمونده. اميدوارم اين كارمون نتيجه بده

 7. مینا می‌گوید:

  منم یه لینک دادم به این بمب. منتظر نشستم تا منفجر بشه

 8. kaveh می‌گوید:

  اون مورد فایده داشت چون اصولا اصطلاح استفاده شده حضور چندانی در وب نداشت و در آدرس سایت و صفحه هم از واژه ی مورد نظر استفاده شده بود. موضوع Human Rights که میلیون ها بار در انگلیسی استفاده شده و هزاران سایت براش وجود داره به این سادگی نیست. اون هم به این آدرس که از Human Rights فقط در متن و اون هم در اواسط صفحه استفاده شده. بهتر بود کسی یک دومین مخصوص می گرفت و روی همین موضوع مشخص مانور می داد تا شاید فایده ای داشته باشه. این طوری موضوع محدود به گنجی هم نمی شد و می شد از سایت در بلندمدت هم استفاده کرد.

 9. هاله می‌گوید:

  کاوه جان راست می‌گی و حرف‌ات رو کاملا” قبول دارم ولی فعلا” عجله داشتیم و امکانات هم نداشتیم – غیر از این‌که این بنده سراپا تقصیر در این مورد ناشی هم می‌باشد 🙂
  فکر می‌کنی اگر از Dynamic DNS استفاده کنیم، یعنی چه می‌دونم، مثلا” human-rights.no-ip.info بشه همین نتیجه رو گرفت؟ دارم این‌ رو همین‌جا و بدون فکر کردن می‌گم – به هر حال خوش‌حال می‌شم اگر بیشتر در این مورد باهام حرف بزنی و همراهی‌ات خیلی ارزش‌مند خواهد بود کاوه جان.

 10. neylabak می‌گوید:

  Sanamjan
  Emailet ro gereftam .dar in mored kara ba Haleh jan hast chonke man kheyli darmasaaele fanni bisavadam.ghorbanat neylabak

 11. بهمن می‌گوید:

  کار جالبی‌ست. کاوه حرف خوبی زده، در مورد اسم Human Rights اگه به نتیجه‌ی مناسب‌تری رسیدید خبر دهید، مرسی. شاد و رها باشی.

 12. آفساید می‌گوید:

  سلام خورشید خانوم! کار جالبیه… ما نیز به نوبه ی خود حمایت می کنیم! ؛)

 13. خبرهای خودرا در خبرگزاری وبلاگ نویسان بخوانیدgooyanews.blogfa.com

 14. yekpanjere می‌گوید:

  ای ول وبلاگستان! ای ول تو که کامنت داری! و ای ول این آی. اس. پی که فیلترت نکرده!
  می شود که روزی گفتگوهای رودررو و بالاتر بردن قدرت تحمل حرفهای مخالف باعث شود احتیاجی به این پتیشن ها و بمب های گوگلی نباشد؟

 15. reza می‌گوید:

  سلام خانوم دولتشاهی. وبلاگ من را دیدید؟ نظرتان را بدونم خوشحال میشم.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.