وقتی از کاليفرنيا بر می

وقتی از کاليفرنيا بر می گشتم، تو فرودگاه شارلوت تو يه باری نشسته بودم تا موقع پرواز بعديم بشه. يه زير سيگاری بود و خيلی ها می اومدن پهلوم می شستن که از اون زير سيگاری استفاده کنن. همشون چون بد تر از ايرانی ها فضولن شروع می کردن فوری می پرسيدن کی هستم و چيکاره ام و نظرم راجع به آمريکا چيه و غيره. همه حرفا هم به انتخابات آمريکا ختم می شد. همشون می خواستن به کری رای بدن. آخرين کسی که باهاش حرف زدم گفت من دموکراتم اما می خوام به بوش رای بدم! من چشام چارتا شده بود. شروع کردم حرف زدن، از جنگ عراق، از منافع مالی و نفتی که پشت جنگ بود، از اينکه بوش دلش به حال بچه های کوچيک عراقی نسوخته بود و بيشتر به فکر هالی برتون بود… اونم هی می گفت من می فهمم تو چی می گی و بهت حق می دم، اما کری نمی تونه از آمريکا و دنيا محافظت کنه! گفت آمريکا برادر بزرگتر (Big Brother)بقيه کشورهاست. گفت وقتی بچه بود بردار بزرگترش ازش محافظت کرده بود، امريکا هم بايد همونطوری از بقيه کشورا محافظت کنه، از بچه های عراقی…
خيلی حرفا داشتم که بهش بزنم، ولی اينو که گفت خفه شدم. ديگه هيچچی نگفتم. ازش نپرسيدم اگه کسی برادر بزرگتر نخواد کيو بايد ببينه، اگه ايرانی ها نخوان جمهوری خواهای آمريکا به حکومت ايران حال بدن کيو بايد ببينن؟ اگه مردم دنيا دلشون نخواد به اندازه ده سال گذشته تو عراق بچه ها کشته بشن و تيکه پاره شن کيو بايد ببينن؟
من زياد از کری هم خوشم نمی آد. به نظرم ماسته. از اين مبارزات انتخاباتی آخرش هم خوشم نيومد. عين بوش خاله بازی بود. تو اينو گفتی، من اينو می گم. تو بدی، بد، بد، بد. از ادواردز هم خيلی خوشم نمی آد. ولی آرزو می کنم کری انتخاب شه، چون اعتقاد دارم دنيا بدون رهبری بوش جای بهتريه.
اينو نوشتم اينجا فقط برای اينکه يکی از دوستامون که تو کمپين کری هستش ازم دلخور بود که چرا نوشتی از ادواردز خوشت نمی آد. می گفت خيلی از ايرانی ها به بوش می خوان رای بدن و من شاخ دراوردم. حالا البته عمرا هيچ ايرانی که بتونه رای بده و بخواد به بوش رای بده وبلاگ من رو بخونه يا حتی اگه بخونه نظر من براش اهميت داشته باشه، ولی اينو برای راحتی خيال اين دوستم نوشتم که فکر نکنه من کسی رو به رای دادن به بوش تشويق کردم. آقا به کری رای بدين اگه سيتيزن آمريکا هستين! به کری رای بدين اگه دموکراسی تو خاورميانه براتون مهمه! به کری رای بدين اگه دلتون می خواد آمريکا با کشورای اروپايی سر ميز مذاکره بشينه و باهاشون زد و بند کنه تا عراق از اين وضعی که هست در بياد. به کری رای بدين اگه می خواين از شر نظرات مشعشعانه سياسی من راحت بشين!!

این نوشته در Uncategorized ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.